Vilniuje – Lietuvos ir Japonijos labdaros koncertas

Japonijos atlikėjai, jau 15-tus metus iš eilės atvykstantys į Lietuvą už savo lėšas kviečia visus lapkričio 10-11 d. į Nacionalinį dramos teatrą, kuriame vyks nemokamas Lietuvos -Japonijos labdaros koncertas skirtas paremti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus Lietuvoje bei cunamio aukas Japonijoje.

Bendradarbiaujant su „Tokyo Associates Corporation“ , Vilniaus miesto savivaldybe, kelionių agentūra „Baltic Clipper“ organizuoja labdaringus dviejų dienų renginius Vilniaus mieste.

Lapkričio 10 d. koncerte pasirodys du Japonijos chorai – „Chiyoda“ ir „Green Harmony“ ir trys Lietuvos chorai – „Libro“, „Ave Vita“ bei „Ugnelė“.

„Chiyoda“ moterų ansamblis įkurtas 1970 m. Šis ansamblis atlieka kūrinius kartu su tradiciniais japonų instrumentais grojančiais muzikantais. Iki šiol yra koncertavę ne tik Japonijoje, bet ir užsienio koncertų salėse (Vilniuje, Vienoje, Kijeve, Miunchene, San Fransiske, Niujorke ir t.t.).2016 m. kovo mėn. Chiyoda rengė 25 metų jubiliejaus koncertą „Tokyo Opera City Recital Hall”. Choro dirigentas – Naoki Ota, pianistė – Kana Morimoto.

Moterų choras „Green Harmony“, kurio pagrindinė veikla vykdoma Fujisawa mieste Kanagawa prefektūroje. Choras kasmet dalyvauja Fujisawa chorų ir Furusato (gimtinės) festivaliuose.

Vilniaus Karoliniškių seniūnijos mišrus choras „Libro“ devintąjį sezoną dirbti pradėjęs chorinės dainos mylėtojų ir entuziastų kolektyvas. Choras aktyviai koncertuoja tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, skleisdamas lietuviškų, sakralinių, įvairių tautų pasaulietinių, Kalėdinių dainų bei giesmių dvasią savo klausytojams.

Choras „Ave vita“ – respublikinių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“, festivalių ir konkursų dalyvis, aštuoniolikos tarptautinių konkursų, vykusių Vokietijoje, Olandijoje, Maltoje, Šveicarijoje, ir daugelyje kitų laimėtojas. Stiprus ir darnus kolektyvas stebina klausytojus savo jaunatvišku žavesiu, entuziazmu, kūrinių atlikimo meistriškumu bei koncertinio repertuaro įvairove.

Vaikų choras „Ugnelė“ Lietuvos kultūrą yra pristatęs penkiolikoje užsienio šalių nuo Nyderlandų iki Pietų Korėjos. Choro ištakos siekia 1954 m., kai buvo įkurtas dainų ir šokių ansamblis „Ugnelė“. Šiuo metu tai yra savarankiškai veikianti choro mokykla.
Lapkričio 11 d. klausytojus pakvies Japonijos instrumentiniai bei šokių ansambliai. Tai bus unikali galimybė susipažinti su tradiciniais Japonijos instrumentais bei šokių tradicija.

Japoniškų varpelių ansamblis „Nihombashi Bell Orchestra“ nustebins neįprasta skambėjimo harmonija.
Dirigentas Akira Nagaoka pradėjo mokytis groti varpeliais būdamas 12 metų. Studijuodamas universitete priklausė varpelių chorui „Glee Handbel Choir”, vyko į gastroles JAV. Baigęs studijas perėjo į kitą varpelių chorą – „Echo Handbell Ringers”. Šiuo metu aktyviai dalyvauja muzikinėje veikloje bei stengiasi ugdyti jaunuosius muzikantus.

„Minenokai“ – Japoniškų kanklių atlikėjų grupė iš Ikuta mokyklos, esančios Čiboje. Vadovė – Toshiko Okamoto. Toshiko Okamoto yra „koto” maestro iš „Sawai Koto“ instituto, kuris priklauso Ikuta mokyklai, vienai didžiausių „koto“ mokyklų Japonijoje. Jų veiklos centras yra Čiba prefektūroje. Ši grupė koncertavo Vokietijoje, Australijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Turkijoje, Havajuose, Taityje bei Kinijoje.


„Kinyukai“ – Japoniškų kanklių „koto“ atlikėjų grupė iš Ikuta mokyklos, esančios Hirošimoje. Vadovė – Yuko Hayashidani. Japonų muzikos instrumentų atlikėjų grupė susikūrė prieš 45 metus Hirošimoje. Iki šiol savo pasirodymus rengė septyniose šalyse. Japoniškomis kanklėmis „koto” groti moko ir užsienio studentus Japonijoje. Atlikėjai visuomet stengiasi užmegzti ryšį su savo klausytoju bei tikisi, kad šis koncertas padės išvysti mūsų šalių ir žmonių draugystę.

„Chidorikai“ – Tradicinio japoniško šokio (Nihon bujo) grupė iš Hanayagi mokyklos, esančios Japonijoje. Šokio vadovė -Hanayagi Katsuchidori. Tradicinis japoniškas šokis siejamas su mitologijos laikais. Jis susiformavo prieš 400 metų, Edo laikotarpyje. Hanayagi mokykla yra viena didžiausių tradicinio japoniško šokio mokyklų. Vilniuje klasikinius japoniškus šokius pristatys dvi šokėjos, iš kurių viena yra šokio maestro Katsuchidori. Jos iki šiol pristatė japoniškus šokius įvairiose pasaulio šalyse. Mėgaukitės grakščiais ir švelniais jų judesiais.

RENGINIO PROGRAMA:

LAPKRIČIO 10 D., KETVIRTADIENIS
Renginio pradžia: 18 val.
Koncertuoja du Japonijos chorai – CHIYODA, GREEN HARMONY bei trys Lietuvos chorai – LIBRO, AVE VITA, UGNELĖ

LAPKRIČIO 11 D., PENKTADIENIS
Renginio pradžia: 18 val.
Koncertuoja Japonijos varpelių ansamblis NIHOMBASHI BELL ORCHESTRA, du japoniškų kanklių ansambliai MINENOKAI, KINYUKAI bei tradicinio japoniško šokio grupė CHIDORIKAI

Koncertų metu bus renkamos aukos labdaros ir paramos fondui „Rugutė” bei cunamio aukoms.

ĮĖJIMAS NEMOKAMAS

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt