Trečiadienio naktį sostinės gatvėse išbarstyta 450 tonų druskų

Vilniaus kelininkai jau kelias savaites dirba žiemos režimu. Šiąnakt pirmieji druskų barstytuvai į gatves išvažiavo vos pradėjus snigti, apie 22 val. ir dirbo visą naktį. Per naktį išbarstyta apie 450 t druskos (nuo sezono pradžios – apie 1150 t).


Kaip visada, pirmiausia buvo barstomos didelio eismo intensyvumo, magistralinės gatvės bei tiltai ir viadukai. Prasidėjus rytiniams transporto srautams, apie 7 val. kelininkų technika nuo gatvių trumpam pasitraukė, kad nesiformuotų spūstys, ir šiuo metu dirba mažesnio intensyvumo gatvėse.

Kelio danga pagrindinėse miesto gatvėse drėgna nuo šlapių druskų ir tirpstančio sniego. Specialistai teigia, kad sniegą tirpdyti padeda ir intensyvus automobilių eismas – jis padeda geriau paskirstyti druskų mišinį per važiuojamąją kelio dalį.

„Visuomet atidžiai stebime orų prognozę – temperatūrą, kritulius, vėjo pokyčius, ir esame pasiruošę operatyviai reaguoti į besikeičiančias oro sąlygas. Mūsų darbas žiemos sezono metu organizuojamas taip, kad bet kada galime išleisti į gatves budinčią gatvių valymo ir barstymo techniką. Ji dirbs tiek, kiek reikės eismo saugumui užtikrinti,“ – sako Kęstutis Vaicekiūtis, Vilniaus miesto gatves prižiūrinčios UAB „Grinda“ direktorius.

Žiemos sezono metu valomos ir barstomos 539 Vilniaus gatvės. Pirmiausia kelininkai pasirūpina greitojo eismo ir magistralinėmis gatvėmis, kuriomis vyksta tranzitinis ir viešojo transporto eismas. Vėliau barstomos aptarnaujančios ir kvartalinės miesto gatvės. Darbui paruošta daugiau kaip 50 druskų barstytuvų ir kitos technikos. Jų darbą galima stebėti interaktyviame žemėlapyje: http://vilnius.lt/map/grinda

Daugiau informacijos
Egidijus Steponavičius, Rinkodaros ir komunikacijos specialistas
Mob. tel.: 8 618 80098, El. p.: e.steponavicius@grinda.lt