Vilniaus rotušėje įteikti prestižiniai apdovanojimai „Auksinis Feniksas”

Šiandien Vilniaus rotušėje iškilmingos ceremonijos metu įteikti didžiausios šalies kultūrinės bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos garbingi apdovanojimai „Auksinis feniksas“. Kultūros srityje nusipelniusius asmenis pasveikino bei apdovanojo ir Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

„Kiekvieną iš apdovanojimo nominacijų vertinu su nuoširdžia pagarba ir dėkingumu, suprasdamas jos svarbą ir vertę. Kultūros ir meno kūrimas bei puoselėjimas, plėtra ir mecenavimas, organizavimas ir rūpestis – tai vieno bendro darbo dalys, negalinčios gyvuoti viena be kitos. Tik kuriant menininkams, remiant mecenatams, dirbant organizatoriams, rūpinantis ir palaikant politikams įmanomas visavertis tautos, šalies ir žmogaus kultūrinis gyvenimas“, – sakė mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius, pasveikinęs į šventę susirinkusius dalyvius.


„Auksinis feniksas“ – tai svarbiausias ir vienas reikšmingiausių visos šalies apdovanojimų kultūros srityje. Šio apdovanojimo tikslas – pagerbti fizinius ar juridinius asmenis, svariausiai nusipelniusius šalies kultūros kūrimui, plėtrai, perdavimui, saugojimui bei kultūros centrų sistemos vystymuisi, tobulinimui ir viešinimui.

„Auksiniai Feniksai“ įteikti „Geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui“ Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerijos direktorei Janinai Ališauskienei, „Geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui“ režisieriui ir kultūrinių renginių organizatoriui Gintarui Zareckui, „Geriausiam metų kultūros centro partneriui“ Švč. Trejybės Troškūnų parapijos klebonaui Sauliui Filipavičiui, „Metų kultūros rėmėjais“ tapo verslininkai Aurelija ir Aurelijus Rusteikos ir „Metų kultūros politiku“ nominuotas Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis.

Šiemet „Auksiniam Feniksui“ pristatyti ir į penkias garbingas nominacijas po atrankos antro turo pretendavo daugiau nei penkiasdešimt pretendentų, tarp kurių – rajono merai, verslininkai, pramonės, verslo ir visuomeninės organizacijos, žurnalistai, vadybininkai, dvasininkai, meno kolektyvų vadovai, kultūros ir meno kūrėjai.


Apdovanojimai „Auksinis Feniksas“ šiemet teikiami jau penktą kartą. Šio prestižinio apdovanojimo laureatais iki šiol yra pripažinti: Labdaros ir paramos fondo „Gerasis ruonis“ įkūrėjas Gediminas Kuprevičius, UAB „Rokiškio sūris“, UAB ‚Mars Lietuva“, AB „Plungės lagūna“, Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA, VŠĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūnas Margelis, Anykščių kultūros centro direktorė Diana Petrokaitė, Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, Lietuvos dainų švenčių kūrėjas, dirigentas Remigijus Vilys, skulptorius Rimantas Eidėjus ir kiti asmenys svariai nusipelnę kultūros kūrimo, paramos ir sklaidos srityse.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt