Vilnius tapo ryškus pasaulio startuolių ekosistemos žemėlapyje – atidarytas „Vilnius Tech Park“

Šiandien Vilniuje duris atvėrė „Vilnius Tech Park“ – didžiausias technologijų startuolių parkas Baltijos šalyse ir Skandinavijoje. Technologijų miestelis Antakalnyje įkurtas per pusantrų metų, rekonstravus ir atnaujinus istorines XIX a. patalpas, kuriose anksčiau veikė Sapiegų ligoninė. Į pastatų atnaujinimą jau investuota daugiau nei 4 mln. eurų privačių lėšų, o jų tvarkymo darbai atlikti išsaugant istorines vertybes. Po vienu stogu parke jau kuriasi šimtai žaidimų kūrimo, metaduomenų, kibernetinės apsaugos, išmaniųjų sprendimų, finansų technologijų bei skaitmeninio dizaino ir kitų sričių talentų iš Lietuvos ir užsienio.

„Atviras ir greitas Vilnius tampa vis patrauklesnis technologijų vystymui – atidarytas „Vilnius Tech Park“ telkia didžiulį žmonių kūrybinį potencialą ir kviečia kurti ir išbandyti naujus, vilniečių kasdienį gyvenimą palengvinančius produktus ir paslaugas. Puikiai išvystytoje startuolių ekosistemoje atvirų duomenų sostinė augins talentus, pritrauks jų iš užsienio, kvies bendradarbiauti ir išnaudoti gabių studentų bei moksleivių potencialą,“ – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Technologijų miestelyje įsikurs daugiau nei 700 pradedančiųjų verslininkų ir laisvai samdomų profesionalų. Parkas siūlo ne tik pilnai įrengtus biurus, bet ir plačią verslo vystymo infrastruktūrą, sales renginiams, Teo Omnitel HUB bendradarbystės erdvę. Visame parke veiks itin sparti ir patikima „Teo“ ir „Omnitel“ ryšio infrastruktūra: 1G siekianti vietinė ir 1G tarptautinė greitaveika, dubliuotas šviesolaidinis internetas, prie kurio Wi-Fi ryšiu visoje parko teritorijoje prisijungti gali tiek parko svečiai, tiek nuomininkai. Paslaugai suteikiami IT saugumo sprendimai verslui suteiks ugniasienę, antivirusinę programą ir įsilaužimų kontrolės sistemą. Atidarymo dieną jau išnuomota apie 90 proc. patalpų.

„Tai – išskirtinis projektas regiono mastu, kuris jau padeda garsinti Vilniaus ir Lietuvos vardą ir tampa kontaktų centru užsienio kompanijoms bei investuotojams, kurie domisi Lietuvos startuolių ekosistema. Kartu „Vilnius Tech Park” yra realus įrodymas, kad dirbdami kartu su miestu, verslu ir talentingais jaunais kūrėjais galime didelius tikslus paversti realybe”, – teigia Darius Žakaitis, “Vilnius Tech Park” direktorius.

Pagrindiniais „Vilnius Tech Park“ partneriais tapo akceleratorius „Startup Highway“, rizikos kapitalo fondas „IMI.VC“, IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ ir „Omnitel“, žaidimų kūrimo studija „Game Insight“ bei finansiniu parko partneriu tapęs DNB bankas.

Pagal susitarimą su savivaldybe, pirmaisiais veiklos metais 15 proc. darbo vietų parke turi būti skirtos iki šiol Vilniuje nedirbusiems startuoliams, šiuo metu tokių yra 16 proc., jie Vilniuje sukuria 130 aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų.

Dar iki parko atidarymo projektas startuoliams buvo pristatomas ne tik Vilniuje, bet ir Izraelyje, Minske, Kijeve, Maskvoje. Užmegzti ryšiai su užsienio HUB’ais: Hubanana (mainų programa), Hub4.0, Google Campus Warshaw, Imaguru (Minske), partnerystė su GenerationS akceleratoriumi iš Rusijos, kasmet sulaukiančiu daugiau nei 2000 startuolių. Ši partnerystė „Vilnius Tech Park“ leis išsirinkti labiausiai patikusius dalyvius ir padėti jiems įsikurti Lietuvoje.

„Vilnius Tech Park“ įsikūrę startuoliai gali ne tik nuomotis modernius biurus, bet ir naudotis verslo paslaugų tinklu: teisininkų kontoros „Cobalt“ teisinėmis paslaugomis, „Integre“ buhalterijos paslaugomis, „Master Class Lietuva“ bei „devs.lt“ darbuotojų paieškos paslaugomis, DNB finansiniu pasiūlymu, „Office Day“ nuolaidomis biuro prekėms ir daugybe kitų. „Vilnius Tech Park“ kūrėjai tikisi, kad galimybė naudotis pirmaujančių savo srities kompanijų paslaugomis išskirtinėmis sąlygomis leis parke įsikūrusiems startuoliams augti greičiau.

Įsikūrus technologijų miesteliui, 8 hektarų ploto Sapiegų parko teritorija išliko atvira visiems miesto gyventojams, yra jauki ir draugiška pėstiesiems, dviratininkams, mamoms su vežimėliais bei mokinių grupėms, vedžiojantiems augintinius. Savivaldybė Sapiegų parko sutvarkymui ir pritaikymui lankymui yra suplanavusi skirti daugiau kaip 600 tūkst. Eur lėšų iš ES struktūrinių fondų ir miesto biudžeto. Iki 2020 metų numatyta sutvarkyti ne tik želdinius, parko takus, bet ir infrastruktūrą: įrengti apšvietimą, laistymo sistemą, fontaną, įsigyti suoliukų, šiukšliadėžių, – kad barokinis Sapiegų rūmų, parko ir technologijų miestelio ansamblis taptų atvira, vilniečių lankoma erdve, kurioje bus patogu tiek mėgstantiems aktyviai leisti laisvalaikį, tiek ieškantiems ramaus poilsio kampelio.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt