„Vilniaus šilumos tinklai” pradeda TE-3 vertinimo pirkimo procedūras

AB „Vilniaus šilumos tinklai“ (VŠT) pasirašė susitarimą su UAB „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“ (VKJ) pradėti Vilniaus trečiosios termofikacinės elektrinės (TE-3) vertinimo viešąjį pirkimą pasitelkiant nepriklausomą turto vertintoją, kuris, įstatymų nustatyta tvarka ir metodais nustatys TE-3 ir jos technologinių įrenginių rinkos vertę.

Siekiant, kad TE-3 vertinimo procedūros nė vienai iš susitarimo šalių nekeltų nė menkiausios abejonės, bendrovės sutarė, jog prielaidos, kuriomis remiantis bus nustatyta TE-3 vertė, prieš pradedant vertinimą bus iš anksto aptartos ir suderintos.
Visas viešojo pirkimo procedūras patikėta atlikti VŠT, o pirkimo sutartį su būsimu laimėtoju pasirašys abi šalys. Už vertintojo paslaugas šalys mokės lygiomis dalimis.

Nepriklausomiems vertintojams nustačius objekto rinkos kainą, bendrovės, atskirų susitarimų pagrindu, toliau svarstys sandorio dėl TE-3 sudarymo galimybę.

Pernai pradėtos VŠT derybos su UAB „Lietuvos energija“ dėl bendradarbiavimo, siekiant elektros sektoriuje panaudoti TE-3, užtruko. Dabar jos tęsiamos su minėtam holdingui priklausančia įmone – VKJ. „Šiuo metu esame sklandžiame bendradarbiavimo su Vilniaus kogeneracine jėgaine etape, kai tiek objektyviomis TE-3 vertinimo procedūromis, tiek sėkminga tolesnio galimo sandorio baigtimi yra suinteresuotos abi bendrovės“, – sako AB „Vilniaus šilumos tinklai“ generalinis direktorius Mantas Burokas.

VŠT ateinančių metų kovo 30 dieną perims šiuo metu nuomojamą sostinės šilumos ūkio turtą, tame tarpe ir TE-3, kurios ūkio nuomininkas teigia nenaudojantis nuo šių metų sausio 1 d. Turto savininkas ieško kelių, kaip šią elektrinę panaudoti energijos gamybos rinkoje.

Violeta Kiburytė, Komunikacijų vadovė
[email protected]
tel. 210 7432; 8-686 71280
AB Vilniaus šilumos tinklai”