Sostinės meras paskelbė senjorų laukiamiausią akciją – „Susitikim prie kavos puodelio“

Artėjant jaukiausioms metų šventėms, Vilniaus meras Remigijus Šimašius paskelbė gerumo akcijos senjorams „Susitikim prie kavos puodelio“ pradžią. Tradicija tapusi ir senjorų itin laukiama akcija kviečia garbaus amžiaus vilniečius vaišintis nemokama kava ar arbata akcijos kavinėse. Šiandien susitikti su miesto meru prie puodelio kavos rinkosi savanoriaujantys Maltos ordino pagalbos tarnyboje ir „Maisto banke“ senjorai, Lietuvos žurnalistų sąjungos senjorų klubo, Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos, ir Lietuvos pensininkų sąjungos „Vilniaus bočiai“ senjorai. 16-oji gerumo akcija senjorams vyks kiekvieną sekmadienį nuo lapkričio 27 iki sausio 8 d.


„Šiandien prasideda ne tik gražiausias Kalėdų laukimo metas, bet ir senjorų akcija „Susitikim prie kavos puodelio. Gražios tradicijos turi polinkį augti ir plėstis, tad labai džiaugiuosi, kad šįmet akcijos partneriu tapo Nacionalinis dramos teatras, o akcijos kavinių žemėlapis išsiplėtė į tolimesnius Vilniaus rajonus. Kviečiu mūsų mielus senjorus jau nuo šio sekmadienio susiburti miesto kavinėse jaukiam pokalbiui ir gardžiam puodeliui kavos, o po jo užsukti ir į spektaklį“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Po svetingo priėmimo Nacionalinis dramos teatras senjorus pakvietė pažiūrėti nemokamą spektaklį „Intymūs pokalbiai“ (režisierius Vytautas Rumšas).

Net 56 sostinės kavinės, restoranai bei viešbučiai senjorų kiekvieną sekmadienį lauks jau nuo lapkričio 27 d. Ypač džiugu, kad keletas sostinės restoranų kava senjorus vaišins ir kitomis dienomis: į restoraną „Burė No1” gardžios kavos ar arbatos puodelio senjorai gali užsukti pirmadieniais, o kavinė „Pasitarimų baras“ (Savivaldybės 1 aukšte) kava ir arbata senjorus pavaišins penktadieniais. Šįmet akcijos žemėlapis dar labiau išsiplėtė ir „Susitikim prie kavos puodelio“ dalyvauja daugiau maitinimo įstaigų, esančių miegamuosiuose sostinės rajonuose, kad senjorai kava nemokamai galėtų pasivaišinti arčiau namų esančiose jaukiose kavinėse.


Garbaus amžiaus vilniečiai, apsilankę prie akcijos prisijungusiose kavinėse ir restoranuose pasivaišinti kava arba arbata galės pateikę pensininko pažymėjimą. Akcija „Susitikim prie kavos puodelio“ vyks kiekvieną sekmadienį nuo lapkričio 27 iki sausio 8 d.

Akcijos partneriu tapęs Lietuvos nacionalinis dramos teatras nuo šiandien senjorams pradėjo siūlyti įsigyti bilietų į spektaklius už specialią kainą. Šiandien pradėjus prekiauti akcijos bilietais, per pirmąsias tris akcijos valandas senjorams buvo parduota beveik 400 bilietų.


Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis sakė, kad senjorai yra svarbi LNDT žiūrovų dalis:
„Mūsų teatre senjorams nuolat galioja 20 proc. nuolaida. Esame socialiai atsakinga įstaiga, rūpinamės socialiai pažeidžiamų grupių galimybe apsilankyti teatre. Šiemet buvome pirmieji, padovanoję lengvatą daugiavaikėms šeimoms – sukūrėme „Didelės šeimos kortelę“, o dabar vieninteliai iš teatrų prisijungėme prie Vilniaus savivaldybės gerumo akcijos senjorams. Smagu, kad tiek nemokamas spektaklis, tiek specialus 4 eurų pasiūlymas sulaukė tokio didelio susidomėjimo.“


Nuo lapkričio 25 d. LNDT bilietus už specialią kainą galima įsigyti tik Lietuvos nacionalinio dramos teatro kasoje (Gedimino pr. 4). Bilietus pirkti gali ne tik patys senjorai, bet ir jų artimieji bei draugai, tačiau atvykus į spektaklį su bilietais už specialią kainą bus prašoma pateikti galiojantį pensininko pažymėjimą.


Kavinės, restoranai, barai ir kepyklėlės kuriuose, pateikę pensininko pažymėjimą, senjorai galės pasivaišinti kava:

„Marceliukės klėtis“, ,,Žuvinė“, „Time“, „The Old Green House“, „Agotos gryčia“, „Cozy“, „Charlie pizza“, „Mint Vinetu“, „Meat Lovers Pub“, „Botanique“, „Jurgis ir Drakonas“, „Bulvytės&Žuvytės“, ,,12 istorijų“, „Amatininkų užeiga“, „Vaisinė“, „Soul & Pepper“, „RAW42“, „Gatvės Kepėjai“, „Huracan Coffee“, ,,Briusly“, ,,Taste Map“, ,,Radharanė“, ,,Prezo“, ,,Sushi City“, „Genacvale“, „Grey”, „Kinza”, „Dublis 1“, „Beigelistai“, „Ponių laimė“, „Fortas“, „La Cave“, „Kitchen“, „CanCan Pizza“, „Balzac“, „Green Park Hotel Vilnius“, „Rene”, „Mūsų kepyklėlė“, ,,Comfort Hotel LT“, „Žemaitė“, „Karolina“, „Green Vilnius Hotel“, „Burė No1”, „Pasitarimų baras“.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras už specialią 4 eurų kainą kvies įsigyti bilietus į šiuos spektaklius:

gruodžio 7 d. bus rodoma E. Nekrošiaus režisuota „Dieviškoji komedija“ su aktoriumi Rolandu Kazlu,

gruodžio 13 d. – trijų poetų susirašinėjimų įkvėpti „Laiškai į niekur“,

gruodžio 21 d. – Gintaro Varno pagal trijų antikos tragikų veikalus sukurtas „Oidipo mitas“,

gruodžio 28 d. – Auksinių scenos kryžių apdovanojimuose triumfavusi ir Avinjoną sužavėjusi „Didvyrių aikštė“,

gruodžio 29 d. galima pamatyti Arūno Sakalausko vaidinamą „Dėdę Vanią“,

sausio 7 dieną, pasikvietus vaikaičius, apsilankyti spektaklyje pagal Oscaro Wilde‘o pasaką „Laimingasis princas“,

o sausio 12 d. – pagal Aleksandro Puškino istorinę dramą sukurtame spektaklyje „Borisas Godunovas“. Bilietų kiekis už specialią kainą ribotas.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt