Vilniaus miesto socialinės paramos centrui – 25-eri

Šįmet Vilniaus miesto socialinės paramos centras – viena pirmųjų socialinių paslaugų įstaigų Vilniaus mieste – mini 25 metų veiklos sukaktį. Centro darbuotojus šiandien pasveikino Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Konferencijos „Socialiniam darbui 25-eri. Kur link ir kaip einame?“ metu pristatytas socialinių paslaugų vystymasis Vilniaus mieste.

„Šiandien Vilniuje turime efektyviai teikiamų socialinių paslaugų sistemą tiek šeimai ir vaikams, senyvo amžiaus žmonėms ir neįgaliesiems, tiek asmenims, patiriantiems socialinę riziką ir atskirtį. Žinoma, dar yra kur tobulėti. Vilniuje socialinės problemos sprendžiamos vis geriau, ir džiugu, kad galime judėti į priekį su vis inovatyvesniais sprendimais“, – į konferenciją susirinkusiems svečiams sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Konferencijos metu aptartos socialinės paramos efektyvumo didinimo galimybės, socialinio darbo pokyčiai, nevyriausybinių organizacijų svarba socialinių paslaugų teikime, socialinių darbuotojų iššūkiai ir kitos temos. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 200 svečių.

Vilnius vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo vaikų socialinės globos sistemos pertvarką – vaikų socialinės globos namų šeimynos palaipsniui įkurdinamos bendruomenėje, skatinama vaikų globa šeimose – kuriama profesionalios pagalbos ir palaikymo globėjams sistema. Šiais metais Vilniuje jau buvo išformuoti pirmieji vaikų globos namai – iš Vilniaus „Žolyno“ vaikų globos namų į mieste esančius butus išsikėlė trys šeimynos, butuose kartu su socialiniais darbuotojais bei jų padėjėjais gyvena 24 vaikai. Sostinėje stiprinamas ir socialinis darbas su šeimomis, į paslaugų teikimo procesą aktyviai įtraukiamos nevyriausybinės organizacijos, taikomi nauji darbo metodai – steigiamos asmeninių asistentų pareigybės.


Nuo 2017 m. Vilniuje planuojama finansuoti socialines paslaugas, kurios padėtų stiprinti ir keisti ne tik suaugusių šeimos narių socialinius įgūdžius ir gyvenimo būdą, bet padėti tose šeimose gyvenantiems vaikams formuoti teisingo ir pozityvaus gyvenimo sampratą. Jau kitų metų pavasarį, savivaldybei bendradarbiaujant su NVO, Vilniaus mieste bus pradėtos teikti intensyvios terapijos paslaugos 6-12 m. amžiaus vaikams, turintiems emocijų ir elgesio sutrikimų.

Į bendruomenines paslaugas orientuojamasi ne tik organizuojant paslaugas vaikams ir šeimoms, bet ir senyvo amžiaus bei neįgaliems asmenims – 2014 m. įkurti dveji savarankiško gyvenimo namai – asmenims su proto negalia ir asmenims su psichikos negalia. Vilniuje sėkmingai teikiama integrali pagalba namuose – slaugos ir socialinės globos paslaugos.


Vilniuje planuojama dienos centrų paslaugų neįgaliems vaikams bei suaugusiems plėtra, nuolat siekiama gerinti socialinių paslaugų kokybę nakvynės namuose, ieškoma priemonių motyvuoti asmenis ir padėti jiems kurti savo gyvenimą iš naujo – nuo šių metų rudens motyvuotiems nakvynės namų gyventojams ir asmenims, išėjusiems iš laisvės atėmimų vietų, apmokami viešojo transporto bilietai.

Informaciją apie Vilniaus miesto socialinės paramos centro teikiamas paslaugas ir struktūros dalinius rasite interneto svetainėje www.spcentras.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt