Vilniaus ambicija – europietiškas darnaus judumo planas – aptartas su seniūnijų atstovais

Šįvakar į sostinės savivaldybę rinkosi seniūnai, seniūnaičiai, vietos bendruomenių aktyviausi nariai – daugiau sužinoti apie pradedamą rengti Vilniaus miesto darnaus judumo planą. Susitikime ne tik pristatyti plano tikslai, paaiškinta kuo skiriasi darnus planavimas nuo tradicinio transporto planavimo, bet ir išklausyti bendruomenių lūkesčiai dėl patogesnio keliavimo mieste.


„Judumo planas yra strategija ir jis apima ne tik konkrečias transporto priemones, judėjimo būdus, bet ir žmonių sąmonės kaitą, prisitaikant prie nuolat besikeičiančių gyvenimo mieste aplinkybių. Sudėtingas ilgalaikis kompleksinis planas yra visų galimybių judėti visuma, parodantis kryptį ir viziją – kaip žmogui yra geriau judėti mieste ir kokį Vilnių mes norime matyti po dešimties metų. Planas yra pradžių pradžia, be kurios negalime judėti į priekį,“ – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva pradedamas rengti darnaus judumo mieste planas ir šis etapas truks 18 mėnesių. Jo metu bus nuolat rengiamos diskusijos – vilniečiai bus viešai informuojami apie plano rengimą, klausiama jų nuomonės, aptariami geriausi sprendimai, kurie padėtų pagerinti judėjimą mieste, užtikrintų geresnę gyvenimo kokybę Vilniuje ir jo prieigose. Tai padidins tikimybę, kad planas bus sėkmingai įgyvendintas ir leis pasiekti geresnių rezultatų.

Į pirmąją įvadinę sesiją susirinkę aktyvūs seniūnijų atstovai domėjosi – kaip gyventojai bus supažindinami su sprendiniais, kokia vyks edukacija, ar planavimas apims tik centrinę miesto dalį, ar ir priemiesčius bei naujai statomus kvartalus, ir koks bus šio plano tęstinumas?

Darnaus miesto judumo plane bus visos transporto rūšys – privatus ir viešas, keleivinis ir krovininis, motorizuotas ir bevariklis transportas, jo naudojimas ir laikymas. Taip bus siekiama sudaryti sąlygas patogiai keliauti visiems – tiek dviratininkams, tiek pėstiesiems, tiek savo ar viešąja transporto priemone mieste judantiems.

Plane bus nagrinėjamos įvairios temos: viešojo transporto skatinimas, bevariklio transporto integracija, modalinis kelionių pasiskirstymas, eismo sauga ir saugumas, eismo organizavimo tobulinimas ir judumo valdymas, miesto logistika, transporto sistemos visuotinimas ir specialiųjų poreikių turinčių žmonių įtrauktis, alternatyvių degalų ir aplinką mažiau teršiančio transporto skatinimas, intelektinių transporto sistemų diegimo mieste poreikio vertinimas.

Per 2017 metus kartu su bendruomenėmis išsigryninti sprendiniai bus derinami ir svarstomi 2018 metais. Detalus įgyvendinimo veiksmų planas numatytas 2018-2020 metams, o plano strategija galios iki 2030 metų.

Daugiau apie projektą skaitykite čia:

Daugiau informacijos – dr. Kristina Gaučė, el. paštas: [email protected]

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]