Apie 700 rytojaus Vilniaus kūrėjų prisijungė prie pasaulinės iniciatyvos „Hour Of Code“

Šiandien apie septyni šimtai 6-14 metų vilniečių prisijungė prie iniciatyvos „Hour Of Code“ ir drauge su daugiau nei 100 milijonų bendraminčių iš viso pasaulio šventė technologijas. Į programavimo užsiėmimą Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vaikai skubėjo nešini planšetiniais bei nešiojamaisiais kompiuteriais ir iškart pasinėrė į patrauklias kūrybinio programavimo užduotis.

„Hour of Code – tai gerasis pavyzdys, kaip vaikai sudominami padaryti daugiau, nei įprasta. Iš mokinio vaikas čia tampa kūrėju, kuris savo smalsumą per vieną valandą paverčia rezultatu. Smagu, kad tiek daug atviro ir greito Vilniaus jaunimo jau antrus metus susirenka kurti ir programuoti geresnę mūsų visų miesto ateitį, ir ši puiki iniciatyva auga – jau plečiasi iš Vilniaus į Kauną, Klaipėdą. Labai skatiname ir sostinės mokyklose kūrybiškai ir įdomiai pristatyti vaikams IT technologijos ir programavimą, sudominti būti ne vien technologijų vartotojais, bet ir kūrėjais,“ – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, technologijų šventėje apsilankęs su savo vaikais.

Į šventę susirinkusius pasitiko įkvepiantis šūkis – „Jei gebate kurti technologijas, galite pakeisti pasaulį“. Jauniesiems programuotojams talkino apie 70 mentorių iš Vinted, Treatwell, Danske, IBM, Robotikos Akademijos ir kt. Mentorių laukė itin svarbi misija – sudominti ir įkvėpti vaikus, kurie vienai valandai susibūrė išbandyti smagias ir vis tobulėjančias programavimo užduotis. Mentoriais šiemet tapo ne tik technologijų pasauly gerai žinomi kūrėjai, bet ir gabūs vaikai. Keletą metų programavimo būrelį „bit&Byte” lankantys Kristijonas Augustas ir Lukrecija (11-12 metų) džiūgavo, galėsiantys šiemet jau patys padėti bendraamžiams po truputį įveikinėti vis sudėtingesnes užduotis su populiariausių žaidimų herojais ir pamokyti programavimo pradžiamokslio.

Pasak šios iniciatyvos organizatorės – kūrybinių technologijų akademijos vaikams „bit&Byte“ steigėjos Monikos Katkutės-Gelžinės, šiandien Lietuvoje mažiausiai 1000 vaikų ankstų rytą atsikėlė linksmesni, nes skubėjo į „Hour Of Code“ šventę, kur galėjo išbandyti pagrindines programavimo funkcijas, dirbti su „Minecraft“, mokytis „JavaScript“ programavimo kalbos su „Star Wars“ herojais, su naujo Disnėjaus animacinio filmo princese Vajana.

Startuolyje TRAFI dirbanti mentorė Rita papasakojo, ką per programavimo valandą nuveiks 6-7 metų amžiaus vaikai: per supaprastintą žaidimo formą, stumdydami blokelius, mažieji suvoks – kas yra algoritmas, komandos kompiuteriui, ciklai, sąlygos ir ką galima su technologijomis nuveikti.

Iš viso Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir 30-yje regioninių bibliotekų vienu metu į programavimo užduotis pasinėrė per 1500 vaikų, visame pasaulyje – daugiau nei 100 milijonų.

Daugiau apie pasaulinę iniciatyvą: www.hourofcode.com

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt