E. Vilnius: priėmimas į sostinės mokyklas nuo kovo 1 dienos veiks elektroniniu būdu

Keičiamas priėmimas į sostinės mokyklas – prašymai ateinantiems mokslo metams pradedami registruoti nuo kitų metų kovo 1 dienos.

Tai padaryta suplanavus visą kompleksą naujų sprendimų, kuriuos artimiausiu metu svarstys savivaldybės taryba: prašymus bus galima patogiai teikti internetu, naujoje tvarkoje numatyti aiškūs ir objektyvūs pirmumo kriterijai, todėl prašymo priėmimo laikas neturės įtakos pirmumui. Skubėti neverta – registruotis bus galima bet kuriuo tėvams patogiu metu elektroninėje sistemoje internetu, prašymai bus priimami nuolat ir jų pateikimo laikas neturės įtakos pirmumui.

„Registracija į mokyklas startuos nuo kovo 1-osios. Kaip ir anksčiau, taip ir dabar pirmenybė mokytis konkrečioje mokykloje suteikiama tos mokyklos teritorijoje gyvenantiems. Siekiant sureguliuoti mokinių srautų pasiskirstymą tvarkoje yra nustatyti pirmumo mokytis kriterijai, vienas iš jų – deklaruotos gyvenamosios vietos laikas ne mažiau kaip dveji metai,“ – sako mero pavaduotojas Valdas Benkunskas

Savivaldybės tinklalapyje www.vilnius.lt/svietimas nuo kitų metų kovo bus galima užpildyti prašymą, kuris automatiškai pasieks mokyklas.

Prašymą už vaiką iki 14 metų pateikia vienas iš tėvų (globėjų, rūpintojų), o 14-18 metų vaikai prašymus gali pateikti ir patys, turėdami vieno tėvų rašytinį sutikimą. Moksleivio deklaruota gyvenamoji vieta, šeimos sudėtis sistemoje bus sutikrinama automatiškai.

Kaip ir anksčiau, prašymus bus galima pateikti ir atvykus į mokyklas, ne tik internetu. O iki tol tėveliai galės ramiai išsinagrinėti sukurtą naują mokyklų teritorijų žemėlapį, kuriame bus galima patogiai rasti mokyklas, kurios priklauso lankyti pagal teritoriją.

Tikslesnę informaciją apie mokinių priėmimą naujoves, žemėlapį artimiausiu metu paskelbsime svetainėje vilnius.lt, kai tik Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtins naują priėmimo į mokyklas tvarką.

Susipažinę su svarstomu projektu, savo pastebėjimus ir pasiūlymus vilniečiai gali pateikti el. pašto adresu [email protected]

Daugiau informacijos apie priėmimą į sostinės mokyklas nuo kovo 1 dienos teiraukitės tel. 211 2389, el. p. [email protected], kontaktinis asmuo – Bendrojo ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Navickienė.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]