Sostinė skatina įsidarbinti – skirs 90 proc. verslo liudijimo lengvatą ilgalaikiams bedarbiams

Ilgą laiką darbo negaunantys vilniečiai nuo kitų metų verslo liudijimus galės įsigyti su 90 proc. lengvata – didindama lengvatą, savivaldybė paskatins ilgalaikius bedarbius imtis darbo Vilniuje pagal verslo liudijimą. Valstybinė mokesčių inspekcija kaip tik šiandien paskelbė, kad gyventojai jau gali įsigyti naujus ar pratęsti turimus verslo liudijimus 2017 metams.

Ilgalaikiu bedarbiu laikomas daugiau kaip pusmetį darbo negaunantis iki 25 metų amžiaus gyventojas, arba vyresnis nei 25 metų žmogus, negaunantis darbo ilgiau kaip metus (skaičiuojama nuo įsiregistravimo darbo biržoje dienos).

Sostinės Taryba priėmė sprendimą nuo kitų metų diferencijuoti lengvatas: bedarbiams, kurie darbo biržoje registruoti trumpiau nei 1 metus, bus suteikiama 25 proc. lengvata verslo liudijimui. Anksčiau visi Vilniaus bedarbiai – tiek ilgą, tiek trumpą laiką buvę be darbo – verslo liudijimus galėdavo įsigyti su 50 proc. lengvata. Deja, atsirasdavo piktnaudžiaujančių: net ir vienai dienai užsiregistravę darbo biržoje, gaudavo didelę lengvatą mokėdami už verslo liudijimą.

Kaip ir anksčiau, 50 proc. lengvatos verslo liudijimams įsigyti bus taikomos pensininkams; neįgaliesiems, tėvams, auginantiems tris ar daugiau vaikų, vienišiems ar neįgalų vaiką auginantiems tėvams; tradiciniais amatais besiverčiantiems asmenims. 70 proc. lengvata bus taikoma moksleiviams bei dieninio kurso studentams.

Nuo 2016 metų pradžios įvesta lengvata Vilniaus auklėms už verslo liudijimą mokėti simbolinį 1 eurą parodė, kad per metus verslo liudijimų išsiimančių auklių padaugėjo: jei 2015 metais jų buvo 86, tai įvedus lengvatą, iki šiol jų buvo išduota jau daugiau kaip 200.

Įsigyti naujus ar pratęsti turimus verslo liudijimus 2017 metams patogiausia el. būdu, prisijungus prie Mano VMI, adresu www.vmi.lt/manoVMI.

Pasinaudojus verslo liudijimų skaičiuokle, galima lengvai apskaičiuoti preliminarias mokėtinų mokesčių sumas.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt