Pernakt sostinės gatves valė maksimalios kelininkų pajėgos

Šiąnakt Vilniaus kelininkai atliko per 200 reisų, valydami ir barstydami sostinės gatves. Dar iš vakaro, nuo 20 val., UAB „Grinda“ kelių priežiūros technika sostinės gatves nubarstė druskų mišiniu, neleidžiančiu susiformuoti ledo sluoksniui. Nuo 3:30 visa kelininkų technika – 46 valytuvai ir barstytuvai – valė sniegą ir barstė gatvių dangą druskomis ir smėlio mišiniais, kad rytinė kelionė į darbus būtų kuo saugesnė. Vis dėlto apie 5 val. snygiui įsismarkavus, kai kurios gatvės ar jų atkarpos vis dar gali būti padengtos aptirpusiu sniegu.

Gatvių valymui šiemet savivaldybė įvedė visą eilę patobulinimų – griežtesnę kontrolę, monitoringo sistemą, kuri leidžia greitai išvadas daryti, ir valymo algoritmų pakeitimas (pagal kurį daugiau prioriteto viešajam transportui ir mažiau degalinėms bei prekybos centrams, kaip kad būdavo anksčiau), ir mašinų nukreipimą į ištuštėjusias gatves miesto pakraščiuose, kai prasideda pikas centrinėje dalyje, ir kt.

„Ankstų trečiadienio rytą vis dar snigo, tačiau intensyvus darbas duoda rezultatų: per parą atlikome daugiau nei 200 reisų, pagrindinės gatvės, kuriomis vyksta intensyviausias transporto eismas, nuvalytos ir pabarstytos, eismo sąlygos jose gerėja. Vilniečių prašome atsižvelgti į itin sunkias oro sąlygas, apsišarvuoti kantrybe ir kelionės laiką planuoti su atsarga,“ – apibendrina Kęstutis Vaicekiūtis, Vilniaus miesto gatves prižiūrinčios UAB „Grinda“ direktorius.

Vilniaus miesto gatvės turi būti pradedamos valyti nustojus snigti, jos privalo būti nuvalytos ir pabarstytos per 8 valandas. Atsižvelgdami į vilniečių lūkesčius, kelininkai šiuos reikalavimus stengiasi įveikti anksčiau.

Šiuo metu miesto valymo tarnybos reaguoja į Vilniaus viešojo transporto pateikiamą informaciją ir kai kurias gatves valo papildomai, taip pat valomos papildomos aplinkkelių eismo juostos ir šalutinės miesto gatvės.

Daugiau informacijos:
Egidijus Steponavičius
Rinkodaros ir komunikacijos specialistas
Mob. tel.: 8 618 80098
Eigulių g. 32, LT-03150 Vilnius
El. p.: e.steponavicius@grinda.lt
www.grinda.lt