Dėl Upės g. nutrauktų nuotekų vamzdžių ir įgriuvos mieste paskelbta ekstremalioji situacija

Po penktadienio popietę sostinės Upės gatvėje įvykusios avarijos, kurios metu buvo nutraukti du magistraliniai nuotekų vamzdžiai, savivaldybėje buvo skubiai sušaukta Ekstremaliųjų situacijų komisija, kuri mieste paskelbė ekstremaliąją situaciją.

Šiuo metu avarijos vietoje likviduojamos jos pasekmės. Įgriuvoje susikaupusios nuotekos šiuo metu yra išsiurbiamos, vėliau ši duobė bus užpilta gruntu. Tam prireiks maždaug apie 800 kubinių metrų grunto. Įgriuvos gylis siekia apie 5-6 metrus, plotis – apie 7 m, ilgis – apie 10 metrų. Nutraukti vamzdžiai yra beveik 2 metrų gylyje. Gruntas bus pilamas, paskirstomas ir suslegiamas, kad būtų galima sujungti lūžusius vamzdžius. Tik sutvirtinus šį gruntą specialistai galės suremontuoti nutrauktus vamzdžius. Iki tol dalis šių nuotekų, nors ir apvalytos, neišvengiamai pateks į Neries upę.

Avarijos likvidavimo darbai atliekami pasitelkus mieste turimus išteklius, aktyviai dirbant savivaldybės kontroliuojamoms įmonėms „Vilniaus vandenys” ir „Grinda”. Preliminariai planuojama, kad avarija bus likviduota dar per šį savaitgalį.

Šiuo metu devyni sunkiasvoriai savivarčiai jau veža gruntą į avarijos vietą. Specialistai šioje vietoje dirbs visą naktį. Policija paprašyta užtikrinti saugų greitą judėjimą sunkiasvoriam transportui nuo Gariūnų iki avarijos vietos.

Ekstremalios situacijų valdymo komisija paskyrė ekstremalios situacijos operacijų vadovu Miesto ūkio ir transporto departamento direktorių Virginijų Paužą, kuris vadovaus įgriuvos padarinių likvidavimui.

Komisija paskyrė Gelbėjimo darbų vadovą – „Vilniaus vandenų“ avarijų šalinimo skyriaus vadovą Darių Urbonavičių.

Pagal ekstremalios situacijos likvidavimo planą savivaldybėje veiks operacijų centras, kurio vadovė – Saugaus miesto departamento vadovė Raimonda Jasponienė.

Žirmūnų, Jeruzalės, Baltupių ir Antakalnio rajonų gyventojai šiuo metu prašomi kiek įmanoma sumažinti vandens vartojimą, ir nuotekas, kol avarija bus likviduota.


Dėl „Barclays“ pastato saugumo įvertinimo Komisija nusprendė kreiptis į Statybos inspekciją ir į pastato valdytoją UAB „Upės projektai“, kad ekspertai įvertintų pastato būklę ir ar jame gali dirbti žmonės.

Komisija aptarė ir su komunalinių paslaugų tiekėjais įvertino avarijos įtaką visų miesto komunikacijų būklei – elektros, šilumos ir dujų tiekimas užtikrintas.

Kontaktas komunikacijai: „Vilniaus vandenų“ komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis: el. p. [email protected], tel.: 8 615 83854.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]