Vilniaus Upės gatvėje – įgriuva: šilumos, vandens ir elektros tiekimas gyventojams nėra sutrikęs

Sostinės savivaldybė informuoja, kad apie pirmą valandą Žvėryno rajone, Upės gatvėje, ties verslo centru „Green hall“ atsivėrė didelė įgriuva, iš „Barclays“ pastato buvo evakuoti darbuotojai. Įvykio vietoje bendradarbiaudamos dirba įvairios miesto gelbėjimo tarnybos, šiuo metu aplink smegduobę esančioje teritorijoje uždraustas tiek transporto, tiek pėsčiųjų eismas. Studentų gatvėje gyvenantys vilniečiai prie savo gyvenamųjų namų prašomi prieiti nuo Saltoniškių gatvės pusės.


Pasak savivaldybės įmonės „Vilniaus vandenys“ komunikacijos skyriaus vadovo Antano Bubnelio, atsivėrus įgriuvai, Upės gatvėje buvo nutraukti du „Vilniaus vandenų” nuotekų vamzdžiai. Netrukus po avarijos buvo sustabdytas nuotekų tekėjimas šiose linijose. Pirminiais duomenimis, avarijos priežastimi tapo toje vietoje vykdyti statybos darbai. „Vilniaus vandenų” duomenimis, slėgis šiose linijose po avarijos nukrito itin greitai. O tai yra požymis, jog linijos buvo paveiktos išoriškai. Šiuo metu įvykio vietoje dirba „Vilniaus vandenų” specialistai, kurie likviduoja avariją. Geriamojo vandens tiekimas aplinkinių namų gyventojams dėl avarijos nesutriko.

„Prie Barclays statomo pastato vykdant statybas trūko magistralinis kanalizacijos vamzdis. Kol kas katastrofos nėra, tačiau būtų labai blogai, jei tektų nuotėkas paleisti į upę. Labai prašau visų vakarinėje ir šiaurinėje miesto dalyje (Žirmūnų, Antakalnio, Baltupių ir Jeruzalės) gyvenančių ir dirbančių vilniečių porą valandų nenaudoti vandens, jei tai nėra gyvybiškai būtina. Vanduo iš čiaupo, klozeto ar skalbyklės, su visomis atliekomis nuteka į trūkusius vamzdžius“, – į gyventojus kreipėsi Vilniaus meras Remigijus Šimašius, atskubėjęs į įvykio vietą.

UAB „Vilniaus energijos“ atstovo spaudai Nerijaus Mikalajūno teigimu, šilumos tiekimas nenutrūkęs.

Energijos skirstymo operatoriaus ESO ryšių su visuomene vadovo Martyno Burbos, „nėra indikacijų, kad smegduobė padarė žalos elektros tiekimui, kol kas elektros tiekimas užtikrinamas patikimai ir jokio pagrindo nerimauti šiuo metu nėra.

Nelaimės priežastis nustatys tyrėjai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt