Ekstremali situacija dėl įgriuvos valdoma – popiet pradedamas vamzdyno remontas

Į sostinės Upės gatvėje įvykusios avarijos likvidavimo vietą šįryt jau antrą kartą atvykęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius dėkojo darbininkams, kurie negailėdami jėgų čia dirbo per naktį ir padarė žymiai daugiau, negu planuota, ir vilniečiams, gyvenantiems Žirmūnų, Jeruzalės, Baltupių ir Antakalnio rajonuose, kurie vakar mero paprašyti kiek įmanoma sumažino vandens vartojimą, ir nuotekas, kol avarija bus likviduota, kad tik kuo mažiau nuotekų patektų į upę. Tikimasi, kad avarija bus pašalinta greičiau, nei planuota, galbūt net šįvakar.

„Noriu padėkoti vilniečiams, kurie sumažino nuotekų kiekį, kad nuo vėlyvo vakaro iki dabar kuo mažiau žalos būtų padaryta upei. Kol neužbaigti avarijos likvidavimo darbai, vilniečių ir toliau prašau kiek įmanoma apriboti vandens vartojimą ir nuotekų kiekį, nes tai bus mūsų visų gamtos saugojimas“, – kreipėsi į vilniečius miesto vadovas.

Meras atkreipė dėmesį į ištikusios situacijos rimtumą: Jei būtų buvę galima avariją likviduoti per 2-3 valandas, būtų priimtas kitoks sprendimas – užsuktas ir apribotas vandens tiekimas gyventojas, tačiau skubiai sušaukta Ekstremaliųjų situacijų komisija išnagrinėjo padėtį ir nusprendė, jog palikti be vandens šventiniu laikotarpiu vaikus, senolius, neįgaliuosius ir kitus miestiečius būtų nežmoniška ir nesąžininga visų atžvilgiu, ypač tokiu laikotarpiu, kai vandens vartojimas kritiškai svarbus ir reikalingas.

„Noriu pasakyti, kad ekstremalioji situacija paskelbta kai tik paaiškėjo situacijos rimtumas. Operatyviai sušaukta Ekstremaliųjų situacijų komisija skubiai susirinko ne dėl to, kad įvyko įgriuva, o dėl to, kad reikėjo priimti sprendimą – ar užsukti vandenį kone pusei Vilniaus gyventojų, ar susitaikyti su tuo, kad nors ir apvalyta, dalis teršalų pateks į Nerį.“ – sakė Meras.

Vilniaus meras apžvelgė atliktus avarijos likvidavimo darbus: per naktį į avarijos vietą buvo suvežtas gruntas ir užpilta šalia nutrauktų vamzdžių susidariusi duobė. Šiuo metu gruntas yra tvirtinamas, o popiet jau ketinama pradėti nuotekų vamzdžių atstatymo darbus.

Po vakar įvykusios avarijos keletą valandų nuotekos buvo kaupiamos tarpinėje nuotekų stotyje, esančioje už kelių šimtų metrų nuo avarijos vietos. Tačiau vakare, persipildžius tarpiniams rezervuarams, jos buvo pradėtos leisti į Neries upę, netoli tilto šalia Edukologijos universiteto.

Nutrauktais magistraliniais nuotekų vamzdžiais iš siurblinės Upės gatvėje nuotekos įprastai pumpuojamos į netoli Gariūnų esančią Vilniaus Nuotekų valyklą. Šiais vamzdžiais nuotekos teka iš Žirmūnų, Antakalnio, Baltupių ir Jeruzalės mikrorajonų. Dalis šių nuotekų, kiek leidžia technologinės galimybės, yra pumpuojamos aplinkinėmis trasomis. Šioje vietoje buvo įrengti du vamzdžiai, vienas įprastai naudojamas kaip atsarginis. Deja, avarijos metu buvo nutraukti abu.

Kol kas dar nėra nustatytos įvykio priežastys. Pasak mero, padaryta žala didžiulė ir net menkiausios nuotekos į upę yra nedovanotina. Ištyrus, žala bus išieškota iš kaltų asmenų. O paskelbta ekstremali situacija bus tol, kol avarija nebus likviduota.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius,vrt@vilnius.lt