Artimiausią parą sniego valymu rūpinsis daugiau nei 100 kelininkų, į gatves išvažiuos 50 barstytuvų

Sinoptikams antradienio naktį prognozuojant intensyvų snygį, Vilniaus gatves prižiūrinti UAB „Grinda“ mobilizuoja pajėgas: jau šįvakar į gatves išvažiuos 50 barstytuvų: 36 drėgnų druskų barstytuvai, 12 smėlio-druskų barstytuvų ir 2 druskų barstytuvai, pritaikyti dirbti siaurose Senamiesčio gatvėse. Artimiausią parą sniego valymu rūpinsis daugiau nei 100 įmonės darbuotojų – sunkvežimių vairuotojai, sunkiosios technikos operatoriai, druskos tirpalą ruošiantys technologai, darbus koordinuojantys dispečeriai.


„Sinoptikai perspėjo, kad snigti pradės apie 24 val. ir snigs iki 8 val. ryto. Nelaukdami kol jis baigsis, gatves pradėsime barstyti jau apie 22 val., kad ant kelio dangos nesiformuotų ledo sluoksnis, o nuo 3-4 val. sniegą valysime, kad vilniečiai ryte važiuodami į darbus patirtų kuo mažiau nepatogumų,“ – teigia Kęstutis Vaicekiūtis, UAB „Grinda“ direktorius.

Planuojama, kad šiąnakt mašinos į gatves išvažiuos apie 22 val., kai tik prasidės snygis. Pirmiausia gatvės bus barstomos drėgnomis druskomis, kad per naktį ant gatvių nesusidarytų ledo sluoksnis. Barstytuvų maršrutai sudėlioti taip, kad kiekviename iš jų yra ir pagrindinių (greitojo eismo/magistralinių gatvių), ir smulkesnių gatvių, todėl beveik visos pagrindinės miesto gatvės yra valomos vienu metu.

Gatvės barstomos dar prieš snygį, nes laiku išbarstytos druskos efektyviai tirpdo krintantį sniegą. Kai snygis įsismarkaus (prognozuojama apie 3 val. nakties), kelininkai į gatves išvažiuos dar kartą. Tam, kad gatvės būtų išvalytos dar iki prasidedant rytiniam transporto pikui, „Grindos“ transportas į gatves išvažiuos apie 3 val. nakties ir ne tik valys, bet ir barstys gatves.

Pirmiausiai kelininkai ypatingą dėmesį skiria didžiausio eismo intensyvumo ir visuomeninio transporto maršrutų gatvėms, kuriomis pravažiuoja didžiausias vilniečių srautas. Tai – svarbiausios miesto arterijos, Ukmergės Geležinio Vilko, Kalvarijų, Ozo, Antakalnio ir Žirmūnų gatvės, Pilaitės ir Laisvės prospektai, vakarinis ir pietinis aplinkkeliai. Kai ryte eismas miesto centre intensyviausias, valomos atokiau nuo centro esančios gyvenamųjų rajonų gatvės.

Jei turite pastabų dėl Vilniaus gatvių valymo, kviečiame kreiptis į UAB „Grinda“ dispečerinę tarnybą 1355.

Kelininkų darbą galima stebėti interaktyviame žemėlapyje: http://vilnius.lt/map/grinda

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt