Kur ieškoti pagalbos vaikui susirgus ne darbo dienomis?

Išaugus sergamumui peršalimo ligomis, kai kuriose Vilniaus gydymo įstaigose nusidriekė milžiniškos eilės. Šventiniu laikotarpiu, nuo gruodžio 24 d. iki sausio 1 d. dėl įvairių negalavimų į gydymo įstaigas atvyko daugiau kaip 3700 vaikų: į Centro poliklinikos budinčio gydytojo tarnybą – 273 vaikai, į Vilniaus miesto klinikinės ligoninės priėmimo-skubios pagalbos skyrių – 393 vaikai, į Santariškių klinikų Vaikų ligoninę – net 3049.

Pastarojoje nusidriekė tokios eilės, jog tekdavo laukti apie pusantros valandos ir ilgiau. Vykti į Santariškių klinikų Vaikų ligoninę rinkosi 4,5 karto daugiau tėvų su sergančiais vaikais, negu į kitas miesto gydymo įstaigas. Nors iš tiesų, prireikus šeimos gydytojo ar pediatro paslaugų ne darbo metu, tėveliai turėtų kreiptis į tas įstaigas, su kuriomis yra sudaryta sutartis. Pavyzdžiui, Prie Centro, Naujosios Vilnios, Naujininkų, Šeškinės poliklinikų ir Grigiškių sveikatos priežiūros centro prirašytiems vaikams reikėtų kreiptis į Centro poliklinikos Budinčio gydytojo tarnybą (Pylimo g. 3, tel. (8 5) 251 4063). Antakalnio poliklinikos pacientams pagalba bus suteikta Vilniaus miesto klinikinė ligoninės Vaikų priėmimo-skubios pagalbos skyriuje (Antakalnio g. 57, tel. (8 5) 210 4506).

O į Santariškes turėtų kreiptis prie Lazdynų ir Karoliniškių poliklinikų prirašyti vaikai (Santariškių g. 7, tel. (8 5) 272 0387).

„Eilės būtų kur kas trumpesnės, jei tėveliai sergančius vaikus vežtų ne tik į Santariškių klinikų Vaikų ligoninę, bet rinktųsi tas įstaigas, su kuriomis jų poliklinika ar šeimos medicinos centras yra sudarę sutartis dėl pagalbos teikimo vėlų vakarą, naktį, savaitgaliais ir švenčių dienomis. Galiu tėvelius nuraminti ir patikinti, jog Centro poliklinikoje bei Antakalnio ligoninės priėmimo skyriuje sergančiais vaikais bus pasirūpinta tikrai ne prasčiau nei Santariškių Vaikų ligoninėje“ , – sako Vilniaus mero pavaduotojas Gintautas Paluckas.

Šeimos ar vaikų ligų gydytojas įvertinęs vaiko sveikatos būklę, paskirs reikalingą gydymą, prireikus nukreips stacionariniam gydymui. Jei vaiko negalavimas nesunkus, siūlytume prieš vykstant į sveikatos priežiūros įstaigą pasiskambinti ir pasikonsultuoti telefonu.

Tėveliams, kurių vaikai prirašyti prie kitų Vilniaus mieste esančių pirminės sveikatos priežiūros įstaigų (šeimos gydytojų kabinetų), informaciją dėl paslaugų teikimo šių įstaigų nedarbo metu suteiks jūsų šeimos gydytojas ar įstaigos administracija.

Vykstant į sveikatos priežiūros įstaigą, svarbu nepamiršti pasiimti vaiko gimimo liudijimo ir savo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento.

Primename, kad visos Vilniaus miesto poliklinikos darbo dienomis dirba nuo 7.00 val. iki 20.00 val., šeimos gydytojo paslaugos teikiamos ir šeštadieniais: Antakalnio, Centro, Naujosios Vilnios, Šeškinės poliklinikose – iki 16.00 val., Naujininkų, Lazdynų, Karoliniškių poliklinikos ir Grigiškių sveikatos priežiūros centre – iki 12.00 val.

Dalijamės įstaigų sąrašu, kuriose Jus priims šeimos gydytojas/pediatras ne darbo metu:

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt