Savivaldybė tirs, kaip užtikrinamas vaikų saugumas sostinės globos namuose

Reaguodama į vienoje žiniasklaidos priemonių pasirodžiusią informaciją apie tai, kad sostinės vaikų globos namų auklėtiniai galimai vartojo alkoholį ir narkotines medžiagas, savivaldybė pradeda tyrimą ir aiškinsis – ar galėjo į vaikų globos namų teritoriją patekti pašalinių asmenų ir kaip užtikrinama kontrolė, ar globotiniai galėjo svaigintis, ar įstaigų vadovai tinkamai vykdo savo pareigas ir užtikrina vaikų saugumą tiek globos namuose, tiek už jų ribų.

Tyrimą „Gilės“, „Minties“, „Žolyno“ ir Antakalnio vaikų socialinės globos namuose atliks savivaldybės vaiko teisių apsaugos, socialinių reikalų, sveikatos, personalo sričių specialistų komisija, bus pasitelkta ir išorės ekspertų pagalba. Tyrimas gali trukti iki trijų savaičių.

Vilniaus miesto savivaldybė atkreipia dėmesį, kad Vilnius – pirmasis miestas Lietuvoje, ėmęsis pertvarkyti vaikų globos namus, kurdamas globotiniams šeimai artimą gyvenamąją aplinką. Artimiausiu metu planuojama reorganizuoti „Minties“ ir „Žolyno“ vaikų globos namus: „Žolyno“ globos namų vaikai jau persikėlė gyventi mažesnėmis šeimynomis į butus ir namą, o netrukus jų geruoju pavyzdžiu paseks ir „Minties“ globos namai.

Planuojama 38 „Minties“ vaikų globos namų auklėtinius perkelti į naujai įrengtus butus ir namus jau kitąmet, o Minties g. 1 pastate bus įkurtas naujas vaikų lopšelis-darželis.

Šiuo metu iš Vilniaus „Žolyno“ vaikų namų suformuotos trys šeimynos, dvejuose butuose ir name gyvena 25 vaikai.

Šiuo metu likusiuose trijuose dar nereorganizuotuose savivaldybės vaikų globos namuose gyvena 115 vaikų. Vilniaus savivaldybė tikisi, kad artimiausiu metu visi šie vaikai galės gyventi šeimynose butuose, bendruomenėse, o ateityje – ir tėvų arba įtėvių šeimose.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt