Daugiau ugdymo įvairovės sostinėje – 2 akredituotos mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą: abi vidurinės mokyklos buvo akredituotos baigiantis 2016-iems metams.

„Džiaugiamės, kad Švietimo ir mokslo ministerija įvertino Vilniaus miesto savivaldybės norą ir šių mokyklų pastangas tapti ilgosiomis gimnazijomis. Šio tipo gimnazijos su specialiomis ugdymo kryptimis prisidės prie ugdymo įvairovės skatinimo Vilniaus mieste.“ – sako mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Vilniaus miesto savivaldybė dar rugsėjo mėnesį kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją, prašydama akredituoti vidurinio ugdymo programą lenkiškoje Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinėje mokykloje. Po sėkmingos akreditacijos mokykla, kaip numatyta Vilniaus bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos plane, tampa ilgąja gimnazija su humanitarinės krypties ugdymo programa.

Teikdama paraišką ministerijai akredituoti šios įstaigos vidurinio ugdymo programą, savivaldybė įgyvendino tinklo pertvarkos bendrajame plane numatytus žingsnius, kur Vilniaus V. Sirokomlės vidurinę mokyklą buvo numatyta pertvarkyti į ilgąją gimnaziją, vykdančią humanitarinės pakraipos ugdymo programą. Akreditavus mokyklą, ji turi galimybę formuoti klases nuo 1 iki 12-os.

Vladislavo Sirokomlės vidurinėje šiais mokslo metais mokosi 822 mokiniai. Įgyvendinant Meninio ir kultūrinio ugdymo programą, lavinami mokinių meniniai gebėjimai, mokiniai skatinami dalytis menine patirtimi, keliamas jų kultūrinis sąmoningumas, formuojamos asmeninės, socialinės ar kultūrinės savybės, tokios – pasitikėjimas ir savigarba, saviraiška, kūrybingumas, komandinis darbas, tarpkultūrinis supratingumas ir kt.

Savivaldybė taip pat parėmė ir Joachimo Lelevelio inžinerijos mokyklos bendruomenės siekį iš vidurinės mokyklos tapti ilgąja gimnazija. Dar praėjusią vasarą savivaldybės Taryba priėmė sprendimą pakeisti mokyklos pavadinimą iš Vilniaus Joachimo Lelevelio vidurinės – į Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos mokyklą. Visapusiškai mokyklos pastato renovacijai (Minties g. 3), savivaldybė iš savo biudžeto pernai skyrė 2,3 mln. EUR lėšų.

Po akreditacijos, inžinerijos mokykla bus pirmoji ir galbūt vienintelė Lietuvoje specializuoto ugdymo krypties gimnazija, įgyvendinanti programas lenkų ir rusų kalbomis. Gimnazijoje galės mokytis visi norintys, ir turintys specialiųjų ugdymosi poreikių dėl išskirtinių asmens gabumų matematikai, gamtos mokslams, technologijoms ir inžinerinei kūrybai vaikai.

Šiais mokslo metais J. Lelevelio inžinerijos mokykloje mokosi 464 mokiniai: lenkų mokomąja kalba – 326 mokiniai, rusų kalba – apie 140. Moksleiviai čia skatinami ugdytis kritinį mąstymą, įgyti techninių ir technologinių procesų valdymo pagrindus, tyrinėjant ir analizuojant aplinką, pažinti gamtą ir kultūrą, ugdytis mokslinę pasaulėvoką, atlikti tyrimus laboratorijose.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt