Senamiesčio mokyklos reorganizacija leis efektyviau naudoti dviejų pustuščių mokyklų patalpas

Šiandien sostinės Taryba pradėjo svarstyti Vilniaus Senamiesčio mokyklos reorganizaciją, prijungiant ją prie Vilniaus Liepkalnio pagrindinės mokyklos. Tai racionalus ir ekonomiškai pagrįstas siūlymas, kuris leistų efektyviau išnaudoti abiejų mokyklų resursus, nes tiek Senamiesčio, tiek Liepkalnio mokyklos yra pusiau užpildytos, todėl jas apjungus į vieną mokyklą būtų nukreiptas optimalus mokinių srautas.

Šiuo metu tiek Senamiesčio, tiek Liepkalnio mokyklos yra pustuštės – vienoje yra 272 neišnaudotos vietos, kitoje – 468, tad svarstoma, kad į laisvas 272 Liepkalnio mokyklos vietas persikeltų apie 200 šiuo metu Senamiesčio mokykloje besimokančių vaikų. Atstumas tarp abiejų mokyklų nesiekia net 1 km, pėsčiomis jį galima įveikti vos per 10 min. Liepkalnio mokykloje mokoma ir rusų, ir lenkų kalbomis.

„Senamiesčio mokyklos mokiniams persikėlus į Liepkalnio mokyklos patalpas, bus užtikrintas ir kokybiškesnis Vilniaus Senamiesčio mokyklos mokinių tolimesnis ugdymas – po renovacijos Liepkalnio mokykla turi puikią aktų salę, šiuolaikišką kompiuterių klasę, sporto salę, kompiuterizuotą biblioteką, 90 proc. mokytojų ugdymo tikslais naudoja nešiojamus kompiuterius, yra dvi interaktyvios lentos, penki ekranai, keturi multimedijos grotuvai. Savivaldybės lėšomis bus renovuota ir lauko krepšinio aikštelė“, – sako Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas, kuruojantis švietimo sritį.


Reorganizacija numatyta dėl itin mažo Senamiesčio mokyklos mokinių skaičiaus ir nuolatinio jo mažėjimo bei tinkamai neišnaudojamų mokyklos patalpų. Senamiesčio mokyklą lanko vos 205 mokiniai, nors pastato pajėgumas – 814 mokinių. Apie trečdalį šio pastato užima VšĮ „Vilnius International Meridian School“, kuri nuomojasi patalpas iš Senamiesčio mokyklos nuo 2006 m.

Galutinis sprendimas bus priimtas kitame Tarybos posėdyje. Jeigu bus pritarta Senamiesčio mokyklos reorganizacijai, mokiniai į Liepkalnio mokyklos patalpas persikeltų kitais mokslo metais, nuo 2017 m. rugsėjo l d.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt