Per 6 savaites senjorams sostinės kavinėse padovanota 9 000 kavos puodelių

Baigėsi rekordiniais rezultatais maloniai nustebinusi 16-oji gerumo akcija senjorams „Susitikim prie kavos puodelio“. Nemokama kava ir arbata senjorus šešias savaites vaišino net 71 įstaiga, padovanojusi senoliams net 9 tūkst. kavos puodelių. Be to, akcija gerokai išsiplėtė ir pritraukė naujų iniciatyvų – Nacionalinis dramos teatras akcijos pradžios dieną senjorams padovanojo nemokamą spektaklį, o vėliau už simbolinę kainą pasiūlė daugiau kaip 1000 bilietų į įvairius spektaklius. Ankstesniais metais akcijoje dalyvavo 50 įstaigų ir išdalijo 6 000 kavos puodelių.

„Kiekvieną sekmadienį akcijos metu tūkstančiai vilniečių senjorų buvo kviečiami su draugais ar artimaisiais šiltai pabendrauti prie nemokamo kavos ar arbatos puodelio. Nuoširdžiai dėkoju visoms kavinėms, restoranams ir Dramos teatrui, prisijungusiems prie šios gražios akcijos. Geros iniciatyvos turi polinkį augti, tad tikiu, kad kitąmet ji bus dar įdomesnė, pritrauks daugiau idėjų ir dosnumo“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Daugiausiai kavos ar arbatos puodelių – 1150 – akcijos metu išdalino tinklas „Huracan Coffee“, vaišinęs senjorus net 6-iose sostinės kavinėse. „Tarp mūsų lankytojų – daug išsilavinusių garbaus amžiaus vilniečių, kurie savo atvirumu tiesiog paperka. Sulaukėme daug puikių atsiliepimų iš senjorų“, – gerų atsiliepimų akcijai negailėjo „Huracan Coffee“ atstovai.


Restoranas „Botanique“ kava ir arbata senjorus vaišino ne tik akcijos metu – per metus ši įstaiga išdalino net 1650 nemokamų kavos ir arbatos puodelių. Kaip sakė restorano atstovai, pasivaišinti gardžiu kavos puodeliu pas juos atvyksta jau nuolatiniai garbaus amžiaus vilniečiai, kuriems sekmadieninis kavos puodelis ir pokalbis jau virto gražia tradicija.

Knygynas-kavinė „Mint Vinetu“ kava ir arbata akcijos metu pavaišino apie 100 senjorų. Senamiestyje įsikūrusios jaukios kavinukės atstovai sakė, kad reikėtų vyresnio amžiaus žmones skatinti dažniau išeiti į kavines, ir ne tik akcijos metu: „senjorai ir jaunuoliai gali sėdėti prie vieno stalo ir kartu mėgautis kava. Skirtingų kartų bendravimas ir yra gražiausias dalykas, mes tą ir bandome puoselėti „Mint Vinetu“.

Šįmet keletas sostinės restoranų kava senjorus vaišino ir kitomis dienomis: į restoraną „Burė No1” gardžios kavos ar arbatos puodelio senjorai galėjo užsukti pirmadieniais, o kavinė „Pasitarimų baras“ (Savivaldybės 1 aukšte) kava ir arbata senjorus vaišino penktadieniais. Šįmet akcijos žemėlapis dar labiau išsiplėtė ir „Susitikim prie kavos puodelio“ dalyvavo daugiau maitinimo įstaigų, esančių miegamuosiuose sostinės rajonuose, kad senjorai kava nemokamai galėtų pasivaišinti arčiau namų esančiose jaukiose kavinėse.


Vilniaus miesto savivaldybė nuoširdžiai dėkoja akcijoje dalyvavusioms kavinėms, restoranams, viešbučiams.

Kavinės, restoranai, barai, kepyklėlės ir viešbučiai, dalyvavę Gerumo akcijoje:

Marceliukės klėtis, Žuvinė, Time, The Old Green House, Agotos gryčia, Cozy, Charlie pizza, Mint Vinetu, Meat Lovers Pub, Botanique, Jurgis ir Drakonas, Bulvytės&Žuvytės, 12 istorijų, Amatininkų užeiga, Vaisinė, Soul & Pepper, RAW42, Gatvės Kepėjai, Huracan Coffee, Briusly, Taste Map, Radharanė, Prezo, Sushi City, Genacvale, Grey, Kinza, Dublis 1, Beigelistai, Ponių laimė, Fortas, La Cave, Kitchen, CanCan Pizza, Balzac, Green Park Hotel Vilnius, Rene, Mūsų kepyklėlė, Comfort Hotel LT, Žemaitė, Karolina, Green Vilnius Hotel, Burė No1, Pasitarimų baras.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt