Meras užsienyje studijavusį jaunimą kviečia kurti ir dirbti Vilniui

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su užsienyje mokslus baigusiais bei praktiką įgijusiais jaunais profesionalais, kurie yra sugrįžę į Lietuvą, ir pakvietė juos prisidėti prie sostinės ateities kūrimo.

„Vilnius – jaunas, gyvas sparčiai augantis ir didelį potencialą turintis miestas. Kuriame jį draugišką, patogų, svetingą, kuriame gera gyventi visiems, patrauklios verslo ir darbo perspektyvos. Labai kviečiu pasidalyti savo patirtimis, įžvalgomis ir matytais gerais pavyzdžiais, kokius realius ir svarbius projektus, paslaugas galėtume pritaikyti Vilniui. Savivaldybės ir jos įmonių durys yra atviros visiems, turintiems šaunių iniciatyvų, miestui įdomios Jūsų žinios ir idėjos“, – kvietė kelias dešimtis jaunųjų profesionalų meras R. Šimašius

JAV, Kinijoje, Slovėnijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Islandijoje, Kambodžoje, Austrijoje ir kitose šalyse ne vienerius metus studijavę ir dirbę jaunuoliai pasidalijo savo įspūdžiais, kokius gerus pokyčius pastebėjo sugrįžę į atsinaujinantį Vilnių ir pasiūlė naujų idėjų, ką inovatyvaus, naudingo galima būtų pritaikyti Vilniuje, ko labiausiai sostinėje pasigenda ir ką galima dar patobulinti.

Miunchene (Vokietijoje) dirbusi Viktorija siūlo pasinaudoti geruoju šio miesto pavyzdžiu, kai įsigijus teatro ar sporto varžybų bilietą, galima su tuo pačiu bilietu važiuoti ir viešuoju transportu. Šis bilietas galioja tris valandas prieš ir tris valandas po renginio, tad miestiečiai ir svečiai skatinami patogiai į spektaklius ar rungtynes atvykti viešuoju transportu, neskubėti ir pasilikti mieste ilgėliau.


Kinijoje patirties įgijusi Ieva siūlė labiau įtraukti į miestui naudingas veiklas ir motyvuoti viešuosius darbus dirbančius vilniečius, kurie galėtų dirbti efektyviau.

Penkerius metus gyvenusi ir dirbusi Vienoje Eivina papasakojo apie originalų Vienos vadovų priimtą sprendimą dėl benamių mieste: keli šimtai benamių buvo pamažu integruoti į miesto gyvenimą, apmokius juos dirbti miesto gidais, nes kas geriau, nei jie pažįsta kiekvieną miesto kampelį.

Niujorke ir Roterdame gyvenęs Eugenijus atkreipė dėmesį, koks svarbus ir reikalingas Vilniui yra darnus judumas. Vilnius šiais metais kaip tik pradeda rengti Vilniaus miesto darnaus judumo planą, kuris bus įgyvendinamas 2018-2020 metais, o plano strategija galios iki 2030 metų.

Prancūzijoje UNESCO atstovybėje stažavusis Viktorija, kalbėdama apie darniojo turizmo plėtrą, atkreipė dėmesį, jog Vilniuje labai trūksta akcentavimo, kad jis įrašytas į Pasaulio paveldo sąrašą, trūksta informacinių nuorodų, žemėlapių. Viena paprastai įgyvendinamų idėjų – turizmo informacijos centruose galėtų atsirasti ausinės, kad turistai galėtų pasiklausyti, kaip skamba lietuviškos sutartinės, įtrauktos į UNESCO Nematerialaus paveldo sąrašą.

Jaunimas ne tik pažėrė gausybę siūlymų, bet ir atkreipė dėmesį į geruosius pokyčius Vilniaus mieste pastaraisiais metais, kuriuos atrado sugrįžę iš užsienio: dėkojo už į Vilnių pakviestą „Uber“, kuris pernai įsikūrė vos per 4 savaites ir tapo alternatyva tradicinėms taksi paslaugoms, taip pat pastebėjo itin patogią viešojo transporto planavimo programėlę „TRAFI“, aktyviai naudojasi programėle „Tvarkau Vilnių“, pastebėjo atsiradusius naujus draugiškus ženklus „Vilnius be draudimų“, daug kur įrengtas patogias nuovažas, vietoje bortelių, kurios leidžia patogiai judėti mieste tiek mamoms su vežimėliais, tiek dviratininkams ir daugybė kitų teigiamų pokyčių, kurie juos maloniai nustebino.

„Kurk Lietuvai“ – profesinio tobulinimo ir gerosios užsienio praktikos pritaikymo programa Lietuvoje, kuri suteikia galimybę jauniems profesionalams savo žiniomis ir idėjomis prisidėti prie modernios Lietuvos ateities kūrimo. Daugiau informacijos apie programą galima rasti adresu http://kurklt.lt/