Sostinės meras kviečia visą Lietuvą švęsti 700-ąjį Vilniaus gimtadienį

Sausio 25-oji vilniečiams ypatinga diena – miestui sukanka 694 metai. Po šešerių metų laukia gražus 700 metų jubiliejus, kai Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 1323 m. sausio 25 d. rašytame laiške Vakarų Europos miestams. Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius parašė atvirą laišką akademinei bendruomenei, muziejininkams, Vilniaus klubo nariams ir jaunimui, kviesdamas drauge kurti „Vilnius – 700“ programą.

Laiškas atsisiųsti.

„Kiekvieną dieną matau laimingų vilniečių šypsenas, jaučiu jų pozityvumą. Mano tikslas – kad pasitikdamas 700-uosius Vilnius būtų laimingiausių pasaulyje žmonių miestas. Iki šiol Vilniaus įkūrimas nebuvo solidžiai minimas. Norisi įprasminti svarbią miestui ir Lietuvai datą, todėl kviečiu visus – kultūros ir meno, švietimo ir mokslo įstaigas, nevyriausybines organizacijas ir aktyvias bendruomenes – jau dabar kurti programą 2023-iesiems, kad originaliai, iškilmingai ir smagiai švęstume Vilniaus 700 metų jubiliejų.“ – kvietė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Prieš 694 metus Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas parašė laišką Liubeko, Zundo, Brėmeno, Magdeburgo, Kelno ir kitų miestų gyventojams, kuriame pirmą kartą paminėtas Vilnius. Meras R. Šimašius pasidžiaugė, kad sukaktį Vilnius šiandien pasitinka atviras, greitas ir augantis. Per praėjusius metus Vilniuje savo gyvenamąją vietą deklaravo dar 7 tūkst. 503 gyventojai, tad sostinėje jau daugiau kaip pusė milijono gyventojų (622 543)!

Vilnius – viena žaliausių Europos sostinių, vilniečiai myli savo miestą ir yra išrinkti nori matyti jį švarų, sutvarkytą, su sklandžiai veikiančiu viešuoju transportu, žaliais parkais ir skverais, sutvarkyta Neries krantine, naujais baseinais, atnaujintomis mokyklomis ir darželiais, į kuriuos nėra eilių, – tokį miestą, kuriame gera gyventi visiems.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt