JAV programavimo paslaugų įmonė plečiasi Vilniuje

Amerikiečiai „Devbridge Group” sostinėje atvėrė naujas erdves Lietuvos programuotojams. Jose įsikurs per 200 aukščiausios IT kvalifikacijos šalies specialistų ir jaunus programavimo talentus ugdanti „Sourcery” akademija.

Atidarymą oficialiai paskelbė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ir „Devbridge Group” prezidentas Aurimas Adomavičius, kuris pernai LR Prezidentūroje atsiėmė Globalios Lietuvos apdovanojimą už investicijų pritraukimą į Lietuvą.

Mero teigimu, įmonės plėtra ir edukacinė veikla ženkliai prisideda prie sostinės IT sektoriaus augimo ir konkurencingumo, o tai reiškia dar daugiau galimybių mūsų specialistams.

„Vilniaus IT sektorius sparčiai ir kokybiškai plečiasi, nuolat auga įvairių sričių skaitmeninių technologijų specialistų poreikis, kuriasi naujos darbo vietos. „Devbridge Group“ plėtra atveria mūsų specialistams JAV ir Kanados rinkas – tai, tarsi, žaisti technologijų sektoriaus NBA. Man labai smagu sveikintis su sparčiai augančia profesionalų komanda, kuri kuria aukščiausios kokybės sprendimus pasaulinėje IT rinkoje“, – atidarymo kalboje sakė R. Šimašius.

Dėkodamas merui ir susirinkusiems svečiams, A. Adomavičius akcentavo, kad Vilnius pasirinktas ne atsitiktinai – įmonė itin vertina Lietuvos darbo kultūrą ir profesionalumą, o sostinėje šiuo metu susitelkę daug rimtų specialistų.

„Esame programinės įrangos kūrėjai, kuriais pasitiki ir tokios pasaulinės milžinės, kurios yra „Fortune“ 500 sąrašuose. Natūralu, kad norime pritraukti dar daugiau Lietuvos talentų ir pristatyti juos JAV rinkai. Visų pirma, plėtėmės Kaune, kur spėjome įsitikinti, kad šalies programuotojų patirtis yra labai palanki mūsų aukštos kokybės paslaugoms. Dabar atėjo laikas augti Vilniuje“, – kalbėjo įmonės prezidentas A. Adomavičius.

Vilniaus ofiso atidarymo proga, iš Čikagos į Lietuvą atvyko „Devbridge Group” valdyba ir strateginiai įmonės partneriai – „Grainger“, kuriems įmonės specialistai kuria programinę įrangą. „Grainger“ užima 285 poziciją „Fortune“ 500 reitinge ir konkuruoja su „Amazon”.

Naujasis ofisas oficialiai paskelbtas atidarytu, kai Vilniaus meras ir „Devbridge Group” vadovai Martynas Stašaitis ir Viktoras Gurgždys “nulaužė” ceremonijos atidarymo kodą.

Renginio metu pristatyta ir dar viena naujiena – tris metus Kaune veikusi „Devbridge Group” įsteigta „Sourcery” akademija, pirmą kartą duris atvers ir sostinės programavimo studentams.

Du kartus per metus organizuojami trijų mėnesių trukmės kursai yra nemokami ir priima tik po 20 geriausiai atrankos testą išlaikiusių studentų. Kaune kaskart stojamųjų užduotį laikyti susirenka 150-200 studentų.

„Mokymasis yra neatsiejama mūsų veiklos dalis. Mes keliame aukštus reikalavimus savo specialistams, todėl jaučiame didelę atsakomybę edukuoti esamus ir potencialius darbuotojus, kurie šiuo metu gal dar tik pradeda programavimo studijas“, – akademijos tikslus pristatė „Devbridge Group” viceprezidentas Viktoras Gurgždys.

„Devbridge Group” veiklą pradėjo 2008 m. Čikagoje, kai penki lietuvių programuotojai čia įkūrė pirmąjį ofisą. Sėkmingas startas ir ambicingi projektai leido įtvirtinti įmonės pozicijas JAV rinkoje ir padiktavo tolesnę plėtrą. Įmonė ketvirtus metus iš eilės patenka į amerikiečių verslo leidinio „INC.” rengiamą top 5000 sparčiausiai augančių privačių JAV kompanijų sąrašą (pastaroji pozicija – 1072). „Devbridge Group” šiuo metu sudaro 240 darbuotojų, kurie pasiskirstę Čikagos, Toronto, Kauno ir Vilniaus padaliniuose.

Įmonės klientai – pasaulinės finansų, paslaugų ir gamybos sektorių kompanijos, tokios kaip „Grainger“, „Morningstar”, „Fitch”, „Louis Dreyfus”, „John Deere” ir kt. „Devbridge Group” Lietuvoje plėsis ir toliau, per artimiausius 2-3 metus planuoja išaugti iki 500-550 aukščiausios kvalifikacijos profesionalų komandos.