Stiprinamos Vilniaus seniūnijos – kiekvienai po teritorijos priežiūros specialistą

Šiais metais sostinės savivaldybė dar daugiau dėmesio skirs seniūnijoms stiprinti – siūloma priimti 15 kvalifikuotų specialistų prižiūrėti, kaip seniūnijose tvarkoma aplinka. Seniūnijoms iki šiol labai trūko darbuotojų, kurie kontroliuotų, kad teritorijoje būtų tinkamai valomos ir barstomos gatvės bei šaligatviai, būtų atnaujinta infrastruktūra, tikrintų, kaip tvarkomos atliekos, statomi automobiliai ir pan.

Jau dabar Vilniaus savivaldybė seniūnijoms tvarkyti yra paskyrusi 6 teritorijos tvarkymo priežiūros specialistus. Šįmet, įdarbinus dar 15, visos sostinės seniūnijos turėtų po specialistą, kuris užtikrintų kokybišką aplinkos tvarkymą.

Aktyvesnėmis tapti bus skatinamos ir bendruomenės – gyventojai į seniūnijas bus kviečiami aptarti aktualių teritorijos tvarkymo klausimų: viešųjų erdvių planavimo, gyvenamosios aplinkos gerinimo programos ir kt.

Tam, kad seniūnijų veikla būtų aktyvesnė bei naudingesnė, seniūnų veikla bus vertinama, seniūnai aptars su bendruomene metinį seniūnijos veiklos planą bei jo vykdymo ataskaitą. Per šiuos metus planuojama atnaujinti ir dalį Vilniaus seniūnijų patalpų – pirmiausia tas, kurios tvarkytos seniausiai ir kurioms būtinas remontas.

Šiuo metu Vilniuje veikia 21 seniūnija, kuriose dirba po du darbuotojus – seniūną ir vyriausiąjį specialistą. Keturios seniūnijos vis dar ieško seniūnų – artimiausiu metu bus skelbiami konkursai Rasų, Senamiesčio, Naujininkų ir Viršuliškių seniūnų pareigas.

Seniūnijoms pavesta vykdyti nemažai svarbių funkcijų – tai ir gyvenamosios vietos deklaravimas, įvairių pažymų išdavimas, prekybos viešose vietose leidimų suteikimas, gyventojų konsultavimas įvairiais su gyvenamosios aplinkos teritorija susijusiais klausimas. Tikimasi, kad papildomi darbuotojai seniūnijoms leis kokybiškiau vykdyti seniūnijų veiklą ir tenkinti gyventojų poreikius.

Šįmet savivaldybė pirmą kartą finansuos ir vietos bendruomenių kultūros iniciatyvas, kurios skatins kultūros sklaidą, sveiką gyvenseną, ugdys bendruomeniškumą. Bendruomenių projektų e. paraiškos priimamos iki sausio 31 dienos: /index.php?1557828727

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt