Vilniuje atidarytas didžiausias Lietuvoje tarptautinis biurų miestas „Technopolis“

Vilniuje oficialiai atidarytas ir visuomenei pristatytas didžiausias Lietuvoje tarptautinių biurų miestas „Technopolis“, kuriame pristatyti du nauji biurų pastatai DELTA. Viso šiame biurų mieste yra šeši pastatai, kuriuose dirbs apie 5 500 darbuotojų. Šiuo metu tai didžiausias tarptautinių kompanijų branduolys Lietuvoje – savo veiklą biurų mieste plėtoja: SEB bankas, „Western Union Processing Lithuania“, „CSC Baltic“, „Barclays Group Operations Limited“ Lietuvos filialas ir kiti užsienio investuotojai.

Du nauji pastatai DELTA atidaromi beveik pilnai užpildyti – 85 proc. patalpų yra išnuomota, kiti šiame biurų mieste valdomi pastatai – užpildyti 100 proc.


Subūrė didžiausią Lietuvoje tarptautinių kompanijų bendruomenę

„Džiaugiuosi, kad Vilnius taip stipriai auga ir šiandien turime didžiausią Lietuvoje tarptautinių įmonių bendruomenę. Akivaizdu, kad mūsų mieste pasiūla investuotojams šiandien jau yra konkurencinga didžiųjų pasaulio valstybių sostinėms. Tikiuosi, kad tai padės Lietuvai pritraukti dar daugiau didžiųjų užsienio investuotojų, o kartu į Lietuvą grįš ir mūsų talentai“, – oficialiame naujojo „Technopolio“ projekto pristatyme kalbėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.


Iš viso greta „Siemens“ arenos esančiame didžiausiame Lietuvoje biurų mieste „Technopolis“ šiuo metu veikia jau 6 biurų pastatai – „Alfa“, „Beta“, „Gama“ ir „Delta“ („Beta“ ir „Delta“ – po du pastatus). Bendras nuomojamas pastatų plotas – apie 64.000 kv. m.


„Deltoje“ – 100 darbo vietų mažoms įmonėms

Naująjį projektą „Delta“ sudaro du devynių aukštų administraciniai pastatai, kurių bendras nuomojamas plotas – 21.600 kv. m.


Viename iš dviejų „Delta“ pastatų (plotas – 10.000 kv. m.) įsikurs „Western Union Processing Lietuva“. Antrajame pastate (plotas – 11.600 kv. m.) veiklą vykdys kaip pat smulkaus ir vidutinio dydžio įmonės.

Viename iš pastatų „Delta“ pristatytas aukštas, skirtas itin mažoms įmonėms. Specialiai suformuotoje bendradarbystės erdvėje „UMA“ įsikurs ir veiklą vystys įmonės, kuriose dirba 1-5 žmonės, iš viso – apie 100 darbo vietų. Planuojama, kad šioje erdvėje galėtų įsikurti ir rizikos kapitalo fondas ar verslo akseleratorius, investuojantis į čia įsikursiančius startuolius.


„Delta“ suteiktas prestižinis LEED GOLD standartas

„Iki šiol „Technopolis“ Lietuvoje valdė įsigytus pastatytus objektus, su jau esama infrastruktūra. Projektas „Delta“ – tai pirmas bendrovės projektas Lietuvoje, kurį statome savarankiškai. Tai bus pirmieji pastatai Lietuvoje, kuriuose bus pilnai diegiami kokybės standartai, kurie yra taikomi mūsų grupės valdomuose biuruose Norvegijoje, Švedijoje Suomijoje, Estijoje ir kitose šalyse“, – teigė „Technopolio“ Lietuvoje vadovė Lina Paukštė.

„Technopolio“ biurų pastatas DELTA, kaip ir kiti šio biurų miestelio pastatai, yra pastatyti remiantis LEED GOLD sistema – tai JAV žaliųjų pastatų tarybos sukurta sistema, skirta įvertinti pastato aplinkosaugos charakteristikas bei paskatinti tvaraus projektavimo vystymąsi.


Suomijos NT investijų ir valdymo bendrovė „Technopolis“ į naujai pristatyta DELTA projektą investuoja 35,4 mln. Eur.

Apie Suomijos „Technopolį“: „Technopolis“ – tarptautinė Helsinkio NASDAQ OMX biržoje kotiruojama NT investicijų ir valdymo įmonių grupė, Skandinavijoje, Estijoje, Lietuvoje ir Rusijoje valdanti 20 verslo parkų bei 120 pastatų juose. Valdomų biurų patalpų plotas siekia 740.000 kv. m., juose šiuo metu dirba apie 47.000 darbuotojų. 2015 m. Suomijos NT investicijų ir valdymo įmonių grupės „Technopolis“ konsoliduota apyvarta siekė 170,6 mln. Eur.


Kontaktai žiniasklaidai:
Liubovė Zaiceva
UAB „PR House“
M. K. Čiurlionio 8, Vilnius, LT – 03104.
M: +370 685 83084
E: liubove@prhouse.lt