Rekordiškai didėja finansavimas Vilniaus švietimo įstaigoms

Vakar sostinės Taryboje patvirtintas 2017 m. biudžetas – jame numatytas ženklus finansavimo padidėjimas savivaldybės darželiams ir mokykloms. Palyginti su 2016 m. skirtais asignavimais, finansavimas auga net 19 proc.

Taryba patvirtino, kad, palyginti su praėjusiais metais, keturis sykius didina biudžeto išlaidas ugdymo įstaigų kanceliarijai, ūkio ir higienos prekėms. Ši parama gerokai padidėjo dėl to, kad buvo atsižvelgta į 9 mln. eurų siekiantį poreikį – savivaldybė įsipareigojo šimtui tūkstančių vaikų skirti po 45 eurus, t.y. pusę reikiamos sumos.

Už šiuos pinigus ugdymo įstaigos pirks reikalingiausius kasdienės higienos reikmenis – muilą, servetėles, tualetinį popierių. Be jų, 127 darželiuose bus atnaujintas šeštadalis patalynių komplektų, įstaigose bus naujinama ir kompiuterinė technika, mokymo procesą palengvinantys ir efektyvumą didinantys multimedijos prietaisai.

Vilniaus miesto mero pavaduotojas, kuruojantis švietimo klausimus, Valdas Benkunskas teigė, kad didėjantis finansavimas leis ne tik užtikrinti būtiniausius įstaigų poreikius, pagerinti ugdymo aplinką, bet ir skirti daugiau dėmesio ugdymo kokybei gerinti.

„Po daugelio metų, sostinės biudžete didėja finansavimas švietimo įstaigoms. Tai įrodo, kad švietimas yra prioritetinė sritis, kuriai tiek finansinis, tiek dalykinis dėmesys yra būtinas. Kita vertus, nors finansavimas švietimui ir ženkliai didėja, tačiau dar nepasiekė tikrojo poreikio. Todėl įtvirtinę prioritetinę kryptį, sieksime jos tęstinumo ir kitais metais”, – reziumavo vicemeras V. Benkunskas.

Pirmą kartą sostinės švietimo sektoriaus finansavime 252,5 tūkst. eurų bus skirti ugdymo darbuotojų kvalifikacijos kėlimui, taip pat 354 tūkst. eurų – pačių įstaigų ugdymo kokybės gerinimui (konkursams ir projektų įveiklinimui).