Populiariausia darželių platforma darzelis.vilnius.lt – tampa dar draugiškesnė

Sostinės savivaldybė atnaujino registracijos į darželius svetainę – nuo šiol tėvai greitai ir patogiai vienoje vietoje ras dar daugiau informacijos apie darželius bei reikalingų paslaugų. Pasikeitė ne tik puslapio dizainas – įdiegta ir daugiau naujovių. Tėvai galės atsisiųsti sąskaitas už darželį, kalendoriuje matys vaiko lankomumą, o nuo rugsėjo 1-osios – galės užpildyti prašymą 100 eurų kompensacijai gauti internetu. Jau planuojama ir galimybė tiesiogiai portale susimokėti už darželį.


„E. miesto programuotojų komanda drauge su iniciatyvos „Code4Vilnius“ savanoriais pasistengė, kad populiariausia darželių platforma darzelis.vilnius.lt taptų kur kas patogesnė ir draugiškesnė. Atnaujintas visas platformos dizainas. Šiuo metu mūsų portale galite registruoti vaiką į darželį, o nuo naujų mokslo metų internetu galėsite užpildyti prašymą ir 100 eurų kompensacijai gauti. Toliau dirbame, kad Vilniuje visi vaikai turėtų vietą darželyje. Nuo kadencijos pradžios vietų skaičių padidinome jau pusketvirto tūkstančio. Šiemet užsukus modulinių darželių statybas, jų atsiras dar daugiau”, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Sostinės darželių platformoje https://darzelis.vilnius.lt/ dabar galima ne tik užregistruoti vaiką į darželį, bet ir vienoje vietoje surasti visą naudingiausią informaciją – interaktyvųjį darželių žemėlapį, kuriame matyti tiek privatūs, tiek valstybiniai darželiai, čia pat ir pateiktų į juos prašymų statistiką, kuri padeda išmintingiau pasirinkti įstaigą. Greta pristatoma priėmimo į darželius tvarka, atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus, darželių teritorijų pagal seniūnijas sąrašai bei 100 eurų kompensacijos tvarka. Atnaujinta svetainė pritaikyta ir mobiliesiems įrenginiams.


Nauja registracijos į darželius sistema pradėjo veikti nuo 2015 m. gruodžio 15 d., nuo tada registracija į darželius vyksta nuolat, o registracijos data nebeturi įtakos vaiko vietai eilėje. Vaikai į darželius registruojami pagal aiškią ir skaidrią tvarką, nustatytus prioritetus ir kriterijus.

Už atnaujintą platformos dizainą Vilniaus savivaldybė dėkoja iniciatyvos „Code4Vilnius“ savanoriui Renat Buga.

Iškilus klausimų, kviečiame skambinti tel. nr. 1664 arba rašyti el. paštu darzeliai@vilnius.lt.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt