Sudėlioti jubiliejinio „Žalgirio” sezono akcentai

Vilniaus miesto savivaldybėje FK „Žalgiris“ antradienį surengė spaudos konferenciją, kurioje buvo sudėlioti jubiliejinio 70-ojo sezono akcentai. Jos metu buvo pristatytas klubo biudžetas, aptartas pasirengimas sezonui, sudėties pokyčiai ir keliami tikslai.


Spaudos konferenciją pradėjo Vilniaus miesto meras ir „Žalgirio“ garbės prezidentas Remigijus Šimašius, po to sveikinimo žodį tarė ir vicemeras Linas Kvedaravičius bei sostinės klubo generalinio rėmėjo „TopSport“ prezidentas Gintaras Staniulis. „Vilnius ruošiasi 700 metų jubiliejui, o „Žalgiris“ šiais metais švenčia savo 70-metį. Tai simbolinė skaičių sąšauka. Viliuosi, kad šį sezoną „Žalgiris“ visus pradžiugins naujomis pergalėmis. Iš komandos tikimės gražaus žaidimo, o iš savivaldybės pusės viliuosi, kad netrukus ateis toks laikas, kai tą gražų žaidimą žalgiriečiai demonstruos naujame, gražiame stadione. Tad kuo geriausios jums sėkmės, Vilniaus miestas su jumis!”, – linkėjo Vilniaus meras R.Šimašius.

„Žalgirio“ direktorė Vilma Venslovaitienė svečiams įteikė jubiliejinius žaliai baltus marškinėlius, o su žurnalistais pasidalino informacija apie 2017 m. klubo biudžetą bei sezono tikslus. Šiais metais „Žalgiris“ planuoja surinkti beveik 2 mln. 280 tūkst. eurų biudžetą. Lyginant su 2016 m. faktiniu pajamų biudžetu planuojamas beveik 50 tūkst. eurų padidėjimas. Savo ruožtu, planuojamas išlaidų biudžetas šiais metais sieks apie 2,1 mln. eurų. Pasak V.Venslovaitienės, siekis turėti subalansuotą biudžetą yra vienas iš strateginių klubo tikslų.

„Kita vertus, mūsų mintys sukasi ne tik apie pinigus. Norime plėtoti darbą su jaunaisiais futbolininkais, tad šiais metais planuojame vien jaunimo komandoms skirti daugiau nei 200 tūkst. eurų. Taip pat siekiame suburti klubo gerbėjų bendruomenę ir garsinti Vilniaus vardą Lietuvoje ir Europoje. Manau, kad per žiemą subūrėme tikrai pajėgią komandą, kuri turėtų ne tik pratęsti pergalių seriją Lietuvoje, bet ir pagaliau peržengti antrą UEFA Čempionų lygos atrankos varžybų barjerą“, – teigė „Žalgirio“ direktorė V.Venslovaitienė.


Ruoštis jubiliejinio sezono kovoms „Žalgiris“ pradėjo sausio 9 dieną. Vasario 2-16 dienomis žalgiriečiai treniravosi ir žaidė Turkijoje. Pasirengimo laikotarpiu Lietuvos čempionai sužaidė 9 rungtynes, iškovojo 5 pergales, patyrė 3 nesėkmes, o viena dvikova baigėsi lygiosiomis.

Po praėjusio sezono „Žalgiris“ ne tik išsaugojo pagrindinių žaidėjų branduolį, bet pasistiprino pajėgiais naujokais. Komandą papildė lietuviai Rolandas Baravykas, Darvydas Šernas ir Georgas Freidgeimas. Konferencijoje taip pat buvo pristatyti ir du legionieriai – Mahamane‘as Traore bei Komnenas Andričius. 28-erių metų malietis į „Žalgirį“ atvyko iš Prancūzijos „Nice“ klubo, kuriame praleido daugiau nei dešimtmetį. Savo ruožtu, 21-erių serbą „Žalgiris“ išsinuomojo iš Lisabonos „Belenenses“ komandos. „Komanda komplektuota labai atsakingai, išsaugotas jos branduolys. Lyginant su rungtynėmis Astanoje, iš starto vienuoliktuko neturime tik vieno futbolininko – Andrijos Kaludjerovičiaus. Tai daug ką pasako. Manau, kad ši žiema mums buvo labai sėkminga ir dabar turime netgi pajėgesnę komandą nei praėjusiame sezone“, – konstatavo „Žalgirio“ vairininkas V.Dambrauskas.

Pirmą progą pasitikrinti jėgas oficialiose rungtynėse „Žalgiris“ turės jau šį sekmadienį, kai mūšyje dėl Lietuvos Supertaurės susitiks su šalies vicečempionais „Trakais“. Kovo 4 d. „Žalgiris“ Klaipėdoje su „Atlantu“ pradės ir 2017 m. Lietuvos futbolo A lygos kovas. Jubiliejinius metus įprasmins ir išskirtinis, „Žalgirio“ spalvomis nuspalvintas autobusas, taip pat ir glaudesnis bendravimas su komandos gerbėjais bei plataus spektro socialinė veikla, kurios dėka, tikimės, po kelių metų ne tik Vilnius, bet ir visa Lietuva pasipuoš žaliai baltomis spalvomis.