Sostinės savivaldybė refinansuoja dar 19 mln. Eur paskolų – naujos galimybės su „OP Corporate Bank“

Dar didesnis bankų pasitikėjimas sostinės savivaldybe – vasario 22 dieną pasirašyta kreditavimo sutartis su „OP Corporate Bank“, pagal kurą savivaldybei suteikiama 19,69 milijonų eurų paskola, skirta refinansuoti senas brangias paskolas. Naujoji paskola suteikiama palankesnėmis sąlygomis – 2,5 karto mažesnėmis palūkanomis. Tai leis sumažinti miesto skolos aptarnavimo išlaidas, o sutaupytas biudžeto lėšas skirti socialinėms vilniečių reikmėms.

„Skiriame ypatingą dėmesį efektyviam miesto finansų valdymui ir tai duoda vaisių – savivaldybė jau 2016m. ne tik pilnai įvykdė užsibrėžtus skolos valdymo rodiklius, bet ir užsitikrino dar didesni kreditorių pasitikėjimą. Skolinimasis atpigo dvigubai, nei prieš 2-3 metus. Refinansuodama, o ne imdama vis naujas paskolas ir mažindama išlaidas palūkanoms, savivaldybė sutaupytas lėšas skiria svarbiausiems vilniečių poreikiams – mokyklų ir darželių renovacijai, naujų darželių kūrimuisi mieste, daugiabučių namų kiemams tvarkyti, miesto bendruomenės kultūros ir socialinėms reikmėms. Savivaldybė dėkinga “OP Corporate Bank“ už bendradarbiavimą ir rūpestį miesto bendruomenei svarbiais dalykais”, – sakė Vilniaus savivaldybės Administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė.

Visa 19,69 milijonų eurų paskolos suma, kuria bus refinansuotos anksčiau Vilniaus savivaldybei „UniCredit Bank AS“ ir AB „Šiaulių bankas“ suteiktos paskolos, bus išmokėta dar vasario mėnesį. Paskolos sutartis sudaryta 7 metų laikotarpiui.

„Džiaugiamės produktyviu bendradarbiavimu su Vilniaus miesto savivaldybe, kuri pelnė mūsų pasitikėjimą nuosekliai įgyvendindama reformas ir mažindama kreditorinį įsiskolinimą 2016-iais. Tikime, kad palankesnės šios paskolos sąlygos leis sutaupyti palūkanų lėšų ir jos galės būti naudojamos kitiems Vilniaus miesto poreikiams tenkinti, kurie šiuo metu aktualūs vilniečiams“, – sako Erika Voverė, „OP Corporate Bank“ Lietuvos filialo vadovė.

Tai jau antroji paskola, kurią Suomijos banko Lietuvos filialas suteikė Vilniaus miestui. Praėjusių metų vasarą „OP Corporate Bank“ savivaldybei paskolino 27,6 mln. eurų septyneriems metams. Už šias lėšas Vilniaus savivaldybė modernizuoja ugdymo įstaigas ir investuoja į miesto investicinių objektų parengimo programą, o taip pat užbaigė Vakarinį aplinkkelį.

Vilnius džiaugiasi istoriniu lūžiu: per metus Vilniaus skola sumažėjo beveik 70 mln. eurų, sutaupytas 1 mln. eurų palūkanoms. Atsakingas finansų valdymas sostinėje duoda vaisių – savivaldybė pirmą kartą po ilgos pertraukos ne tik įvykdė Finansų ministerijos užbrėžtus skolos valdymo rodiklius, bet ir gerokai juos viršijo – per metus Vilniaus įsipareigojimai kreditoriams sumažėjo net 67,9 mln. Eur.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt