Urbanistinė akupunktūra Šnipiškėse – pamatyk studentų kurtas rajono vizijas

Kviečiame į Šnipiškių kūrybinių dirbtuvių pristatymą, kuris vyks kovo 3 dieną (penktadienį), 15.00 val. savivaldybės Idėjų kambaryje (1 a.) – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU), studentai pristatys 3 teritorijos vystymo vizijas Šnipiškėms su 20 vizualizuotų idėjų, taip pat bus eksponuojami keli VGTU architektūros fakulteto studentų kurti baigiamieji darbai Šnipiškėms.


Vasario 8-17 dienomis Universitete vyko Urbanistinės akupunktūros Šnipiškėse kūrybinės dirbtuvės. Studentai tyrinėjo ir projektavo Šnipiškes – kompleksišką miesto rajoną, kuriame susipina daugybė temų ir interesų: naujieji verslo centrai, senosios sodybos, intensyvios Kalvarijų ir Žalgirio gatvės, senvagės tvenkiniai, neišnaudotos konversijos teritorijos.

Kūrybinių dirbtuvių metu studentai išmėgino architektūros – urbanistikos biuro komandinį darbą, projektavimo etapus, pajuto iššūkius, su kuriais susiduria architektai ir galėjo išbandyti įvairius projektavimo metodus.


Urbanistiniuose projektuose ypač svarbu išmokti išklausyti suinteresuotąsias šalis, todėl kūrybinių dirbtuvių metu studentai buvo susipažindinti su bendruomenės įtraukimo metodais ir praktiškai juos išbandė, bendraudami su vilniečiais, savivaldybės darbuotojais.

Projektas vyko bendradarbiaujant su savivaldybe, Šnipiškių gyventojais ir kūrybinių dirbtuvių kuratoriais PUPA, Justina Muliuolyte ir Tadu Jonauskiu, VGTU Architektūros fakulteto, Urbanistikos katedros vedėja doc. dr. Dalia Dijokiene ir studijų prodekane doc. dr. Skirmante Mozūriūnaite.