Į „Vilniaus šilumos tinklus“ pereis apie 600 „Vilniaus energijos“ darbuotojų

Artėjant sostinės šilumos ūkio perėmimo terminui „AB Vilniaus šilumos tinklai“ (VŠT) praneša, kad apie 600 UAB „Vilniaus energija“ (VE) darbuotojų jau pasirašė darbo sutarčių pakeitimus ir pareigines instrukcijas. Tai yra apie 90 proc. visų darbuotojų, kurie dirba šilumos gamybos, tinklų eksploatavimo bei klientų aptarnavimo padaliniuose. Iki kovo 30 d. VŠT perims visus darbuotojus, kurie pageidauja tęsti savo darbą Vilniaus miesto šilumos ūkyje ir sieks užtikrinti darbuotojų motyvaciją.

Pasak VŠT direktoriaus Manto Buroko, personalo klausimas yra vienas svarbiausių perimant šilumos ūkį iš VE. „Pagal darbuotojų, kurie jau pareiškė savo apsisprendimą tęsti savo darbą mūsų įmonėje, skaičių galime teigti, jog problemų dėl personalo ir veiklos vykdymo nebus. Didžioji dalis iš VE pereinančių darbuotojų yra iš šilumos ūkio padalinių, kurie užtikrina šilumos gamybą ir tiekimą“, – pažymi M. Burokas.

Jo teigimu, natūralu, jog daugiausia darbuotojų, nusprendusių nepereiti į VŠT arba tęsti savo darbą kitose su dabartiniu darbdaviu susijusiose įmonėse, yra iš VE administracinių padalinių, tačiau dėl to nėra rizikos šilumos tinklų veiklai. Juolab, kad šiuo metu VŠT jau vykdo naujų darbuotojų atrankas į Finansų, Informacinių technologijų, Viešųjų pirkimų ir kitus padalinius. Pasak VŠT vadovo, veiklos perėmimo kontekste nerimą kelia VE valdomo šilumos ūkio turto, IT sistemų ir duomenų perdavimo procesas, nes VE nėra linkusi visapusiškai bendradarbiauti.

Nuo šių metų kovo 30 d. perėmus šilumos ūkio veiklą, VŠT neketina imtis skubių įmonės struktūros pertvarkymų, kurie lemtų darbuotojų skaičiaus sumažinimą. „Pirmiausia turime įvertinti esamos struktūros našumą, padalinių veiklos rezultatus, o po to spęsti, kaip padidinti bendrą darbo efektyvumą. Tai atliksime kartu su geriausiais įmonės specialistais, remdamiesi jų žiniomis ir patirtimi“, – sako VŠT vadovas M. Burokas.

„Puikiai suprantame, kad pokyčių įgyvendinimo laikotarpiu itin svarbu išlaikyti darbuotojų motyvaciją ir įsitraukimą. Žinodami VE ilgalaikius įsipareigojimus darbuotojams pagal kolektyvinę sutartį, sieksime ir toliau ją vykdyti pagal finansines galimybes. Tai priklausys ir nuo sprendimų dėl įmonės veiklos sąnaudų. Šiuos sprendimus Valstybinė kainų ir energetikos komisija turėtų paskelbti kartu su naujomis šilumos kainomis iki šių metų kovo 30 d.“, – sako M. Burokas. Pasak jo, VŠT tikslas – ne tik išlaikyti geriausius specialistus ir juos motyvuoti, bet ir užtikrinti sąžiningą šilumos kainą Vilniaus miesto gyventojams bei organizacijoms.

Nuo š. m. kovo 30 dienos AB „Vilniaus šilumos tinklai“ perims sostinės šilumos ūkį, kurį pastaruosius penkiolika metų nuomojo ir šilumą gyventojams tiekė Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdoma UAB „Vilniaus energija“.

Daugiau informacijos: Edita Sirutienė
tel. 210 7432; 8-686 71280

AB „Vilniaus šilumos tinklai“