Bekelėms miesto pakraščiuose asfaltuoti – 50 proc. sostinės savivaldybės parama

Šiais metais trijų Vilniaus gatvių – Kryžiokų sodų (2-iosios, 3-oosios, 4-iosios gatvių), Bajorų kelio ir Labguvos gyventojai į namus važiuos jau asfaltuotomis gatvėmis. Pasinaudoję savivaldybės programa 50 ir 50, Kryžiokų sodų gyventojai planuoja įsirengti naują asfaltbetonio dangą trijose gatvėse, kurios bendras ilgis sieks apie 1,2 km, projektus rengia ir kitose gatvėse gyvenantys vilniečiai.
Keletas bendrijų taip pat jau pasinaudojo savivaldybės teikiama 50 proc. parama ir prie daugiabučių namų Antakalnyje įsirengė naujus šaligatvius, gatves su savivaldybės parama tvarkėsi ir Pušyno kelio, Stepono Batoro, Bražuolės, Kelmijos Sodų 33-iosios gatvių, Žemosios, Daubėnų, Dobkevičiaus, Varnės gatvių gyventojai bei įmonės.
„50 ir 50 – tai savivaldybės skiriama parama, kai vilniečiai kartu su savivaldybe per pusę moka už kelių, apšvietimo ar kitiems viešų erdvių infrastruktūros atliktus darbus. Ši programa yra vienas iš svarbiausių veiksmų, kuris padės greičiau atsinaujinti ir pagerinti savo gyvenamąją aplinką – asfaltuojant kelius, tvarkant kiemus, ar norint įsirengti vaikų žaidimų aikštelę. Noriu paraginti naudotis 50 proc. savivaldybės skiriama parama. Džiaugiuosi, kad atsiranda iniciatyvių vilniečių, kurie imasi savo aplinką tvarkyti prisidėdami ir patys,“ – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Savivaldybė per keletą pastarųjų metų išasfaltavo 68 km gatvių ir 12,7 km žvyrkelių, sutvarkė 440 įvažiavimų į kiemus, paklojo 10 km naujų šaligatvių ir šiais metais suplanavusi pagerinti gyvenamąją aplinką dar daugiau, tačiau Vilniuje yra apie 500 kilometrų gatvių, kurias dar reikia asfaltuoti bei tvarkyti.
Pasak Miesto ūkio ir transporto direktoriaus Virginijaus Paužos, gyventojų noras grįžti į namus asfaltuotu keliu yra suprantamas, tačiau tiesti gatves atokiose priemiesčio vietovėse, ypač kur namus pasistatę vos keli gyventojai ir nėra sukurta jokia infrastruktūra, savivaldybė šiuo metu neturi galimybių, todėl skatina pačius gyventojus imtis iniciatyvos.
„Pavasarį, kai traukiasi įšalas ir priemiesčio gatvės pažliunga, stengiamės pagelbėti vilniečiams. Kai tik atšils oras, gatvėmis pravažiuos greideriai. Gyventojai taip pat gali įsigyti statybinio laužo, skaldos, o savivaldybė prisidės atsiųsdama specialią techniką keliams sutvarkyti. Tačiau greičiausias variantas sutvarkyti tokias gatves – tai žvyro ir (ar) grunto gatvių rekonstravimas bendromis jėgomis, jei 50 proc. darbų finansuos gyventojai ar investuotojai“, – sakė V. Pauža.
Gyventojai, norintys pasinaudoti savivaldybės programa 50 ir 50, turi pateikti paraišką, kurią įvertinę specialistai įrašo į planuojamų rekonstruoti objektų sąrašą, o gyventojai per 6 mėnesius privalo pasirašyti darbų atlikimo sutartį, kuria įsipareigoja savo lėšomis parengti gatvės rekonstravimo darbų projektą ir Savivaldybės parinktam rangovui sumokėti ne mažiau kaip 50 proc. darbų kainos. Šią kainą sudaro statybos (gatvės pagrindų įrengimo, lietaus vandens nuvedimo ir asfaltavimo) darbų, geodezinės nuotraukos ir statinio kadastrinių matavimų kaina.
Kol Vyriausybė nėra patvirtinusi sodininkų bendrijų gatvių perėmimo savivaldybės žinion tvarkos, Vilniaus miesto savivaldybė 50 ir 50 programos sodininkų bendrijoms taikyti negali.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]