Dėl dviejuose daugiabučiuose aptiktų Legionelės bakterijų paskelbtas ekstremalus įvykis

Sostinės savivaldybė informuoja, kad šiandien savivaldybėje vyko posėdis – dėl karšto vandens saugos užtikrinimo ir legioneliozės prevencijos priemonių dviejuose daugiabučiuose sostinės namuose (Tuskulėnų g. 5, K. Ladygos g. 3) ir kurių karšto vandens sistemose buvo aptikta Legionelės bakterijų. Architektų g. 79 namo vandens tyrimų rezultatai paaiškės kovo 16-18 d.

Aptikus užkrečiamosios ligos židinių, kuriems likviduoti prireiks daugiau kaip 24 val., nuspręsta sušaukti Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdį, kuriame nuspręsta organizuoti skubią karšto vandens sistemų terminę dezinfekciją, temperatūrą pakeliant ne mažiau kaip iki 65 laipsnių visuose trijuose Vilniaus daugiabučiuose namuose. Darbų vadovais paskirti šiuos tris namus prižiūrinčių ar administruojančių įmonių atstovai, kurie teikia Operacijų centrui savo parengtus legioneliozės prevencijos planus, priemones, kaip bus veikiama toliau.

Tuskulėnų g. 5 ir Ladygos g. 3 terminė dezinfekcija bus atliekama rytoj, kovo 11 d. 8.00 val., o Architektų g. 79 name – dar šįvakar, kovo 10 d. 18.00 val.

Operacijų centrui vadovauja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktoriaus pavaduotojas Raimondas Vaidginas.

Šiuo metu minėtų trijų namų gyventojai prašomi laikinai naudotis šaltu vandeniu, kuris yra saugus ir neužterštas, o buities reikmėms galima pasišildyti šaltą vandenį.

Pajutę negalavimų (temperatūra, silpnumas, kosulys, viduriavimas), minėtų trijų namų gyventojai turėtų kreiptis į medikus.

Valstybinė energetikos inspekcija primena gyventojams legioneliozės prevencijos priemones: valyti ir dezinfekuoti vandens šildytuvus, vandens filtrus, reguliariai valyti dušų ir vandens čiaupus, kad nesikauptų nuosėdos. Taip pat siūloma atsukti kelioms minutėms rečiau naudojamų dušų ir vandens čiaupus ir leisti vandeniui nutekėti ir pan.

Pastebėjus, kad bute tiekiamas vanduo yra nepakankamos temperatūros, raginama kreiptis į savo namo valdytoją ir reikalauti, kad būtų užtikrinama teisės aktų reikalavimuose nustatyta karšto vandens temperatūra. Valstybinė energetikos inspekcija sugriežtins šilumos karšto vandens prižiūrėtojų kontrolę ir apie tai informuos Operacijų centrą bei gyventojus. Daugiau apie tai, kaip tinkamas karšto vandens temperatūros palaikymas užkerta kelią legioneliozei Inspekcija skelbia čia:

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras skelbia, kaip užkirsti kelią legioneliozei ir kokios yra tinkamos priežiūros ir dezinfekcijos priemonės: Taisyklės kurių turėtume laikytis


Daugiau informacijos:
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė spaudai
Lina Grinytė-Jauniškienė
Tel. (8 5) 264 9651
Mob. tel. 8 659 56255
El. p. lina.grinyte@nvsc.lt


Vilniaus departamento
Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja
Asta Razmienė
Tel. (8 5) 264 9659
El. p. asta.razmiene@nvsc.lt