Vilnius pristatytas didžiausioje pasaulio turizmo parodoje „ITB Berlin“

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kovo 8-9 dienomis su oficialiu vizitu lankėsi Berlyne. Vizito metu miesto vadovas susitiko su Berlyno meru, lankėsi tarptautinėje turizmo parodoje „ITB Berlin”, bendravo su Tegelio oro uosto konversijos projekto vadovu ir „Urban Catalyst“ architektų komanda.


„Atvykau į Berlyną sužinoti, kaip Berlynui pavyksta pritraukti tiek jaunųjų talentų, startuolių – būti viena dinamiškiausių Europos sostinių. Berlyne nuo seno kūrėsi laisvai mąstantys ir progresyvūs žmonės. Taip pat Berlyne gausu teritorijų ir pastatų, kuriuos galima kūrybiškai vystyti ir konvertuoti į miestiečiams patrauklias vietas. Vilnius gali pasimokyti iš Berlyno, kaip apleistas teritorijas paversti startuolių oazėmis ir jaunimo noriai lankomomis vietomis. Turime užmirštų teritorijų ir kūrybingų žmonių, kurie galėtų atgaivinti šias vietas, tad savivaldybės užduotis skatinti tokias iniciatyvas, todėl parengsime vietų sąrašą ir kviesime jaunimą vystyti savo projektus“, – sakė Vilniaus meras.


Susitikime su Berlyno meru buvo aptarti miesto plėtros ir planavimo, startuolių skatinimo iniciatyvų, profesinio mokymo, partnerystės su aukštosiomis mokyklomis, imigrantų ir pabėgėlių integracijos klausimai.

Berlynas susiduria su panašiomis problemos kaip ir Vilnius, tad receptai jų sprendimui kartais gali būti tie patys. Pavyzdžiui, registracija į ugdymo įstaigas. Vilniaus meras pristatė miesto registracijos į mokyklas ir darželius sistemas, kurios užtikrina sklandų, skaidrų ir patogų prašymų pateikimą, ir tėvams nereikia naktimis buriuotis prie mokyklų tam, kad patektų į norimą ugdymo įstaigą.


Didžiausioje Europoje tarptautinėje turizmo parodoje „ITB Berlin” Vilniaus meras apsilankė Lietuvos stende. Taip pat meras aplankė Vokietijos, Ukrainos, Latvijos stendus – pasveikino šalis, kurių piliečiai daugiausiai lankosi Vilniuje. Šalių atstovams meras įteikė Vilniaus stebuklų plytelės saldžią kopiją, dėkodamas, kad jų turistai noriai keliauja į Vilnių, kvietė lankytis Vilniuje dar dažniau ir atsivežti šeimą bei draugus.

Paroda vyksta kasmet nuo 1966 metų, joje susitinka daugiau kaip 180 pasaulio šalių atstovų, pristatantys keliautojams ne tik pačias jų atstovaujamas šalis, regionus, miestus, bet ir skirtingas turizmo industrijos paslaugas bei inovacijas. 160 000 kv. m. ekspozicijų centro plote šiemet bus galima aplankyti 10 000 skirtingų turizmo industrijos atstovų iš 187 šalių. Visos parodos metu Lietuvos sostinės turizmo galimybes pristato Vilniaus miesto verslo plėtros ir turizmo agentūra „Go Vilnius“.

„Kaip dažnai sako žmonės, Vilnius maloniai nustebina. Taigi, šiemet mūsų miestą pristatome Berlyne su Vilniaus „Stebuklo“ plytelės identiška kopija ir galimybe svajonėms išsipildyti. Atsistoję ant plytelės parodos lankytojai vaizdo ekrane pamato, kuo Vilnius juos labiausiai nustebins. Vienas laimingas dalyvis laimės porą lėktuvo bilietų į Vilnių. Dalyvavimas šiose parodose labai svarbus garsinant mūsų miestą, nes jose turistai ir kelionių organizatoriai renkasi naujas kryptis ir dar neatrastas lankytinas vietas. O tiems, kurie jau buvę primename, kad miestas turi ką pasiūlyti ir antrą ar daugiau kartų apsilankantiems. Šiuo atžvilgiu tikrai Vilnius dar turi didelį potencialą,“ – sakė „Go Vilnius“ vadovas Darius Udrys.


Vizito metu meras susitiko ir su Tegelio oro uosto pertvarkymo projekto vadovu. Dar 2011 metais duris užverti turėjęs Tegelio oro uostas veikia iki šiol, o naujas Berlyno-Brandenburgo, nors jau įrengtas, tačiau dar neatvertas. Planuojama, kad Tegelio oro uostas bus uždarytas, o buvusioje oro uosto teritorijoje įsikurs miesto technologijų parkas. Projektas kvies išradėjus, studentus, investuotojus, mokslininkus kartu kurti ateities miestus. Ateities miestų technologijos bus kuriamos ir gaminamos toje pačioje erdvėje – miesto technologijų parke.


Su urbanistais „Urban catalyst“, kūrusiais Berlyno, Vienos ir Hamburgo viešąsias erdves, skverus tankiai apgyvendintuose daugiabučių rajonuose, meras aptarė Vilniaus viešųjų erdvių situaciją ir kaip jas padaryti dar jaukesnes miestiečiams.

Urbanistai pabrėžė laikinų erdvės naudotojų (contemporary users of space) svarbą miestų vystymuisi. Kūrybinių industrijų atstovai apleistuose pastatuose ir teritorijose kuria laikinus, metų ar dvejų projektus – miesto sodus, kultūros ir meno erdves, taip atgaivindami užmirštas teritorijas.

Už visokeriopą pagalbą vizito metu Vilniaus miesto savivaldybė dėkoja Lietuvos Respublikos ambasadai Vokietijos Federacinėje Respublikoje ir Ambasadoriui Deividui Matulioniui.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt