Vilniuje talentingiausiems moksleiviams antrą kartą išdalyti Mažieji Kristoforai

Kovo 11-ąją Lietuvos mokslų akademijos salėje, kurioje susibūrė Lietuvos Sąjūdis, Vilniaus miestas įvertino ir pagerbė sostinės jaunimą. Antrą kartą Vilniaus meras Remigijus Šimašius labiausiai nusipelniusiems moksleiviams sporto, mokslo, meno bei muzikos srityse įteikė Mažojo Šv. Kristoforo apdovanojimus.


„Manau, kad labai prasminga Mažuosius Kristoforus teikti būtent Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga. Lietuva yra jauna, į priekį einanti valstybė, o jūs esate tie jauni žmonės, kurie ją kuria, garsina ir dėl jos dirba. Esu labai dėkingas jums už tai, ką darote vardan savęs, Lietuvos ir vardan Vilniaus“, – Mažųjų Kristoforų laureatams dėkojo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Mažojo Šv. Kristoforo žymeniu už Vilniaus miesto garsinimą, už akademinius pasiekimus biologijos ir chemijos srityse apdovanotas Vilniaus licėjaus mokinys Jonas Černeckis, už baleto meno pasiekimus – M. K. Čiurlionio menų mokyklos ugdytinis Edvinas Jakonis, už pasiekimus sporto srityje – Vilniaus Ozo gimnazijos mokinė Agnė Jonkutė bei Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos mokinė Evelina Krukovskytė.

Mažųjų Šv. Kristoforų laureatai džiaugėsi, kad buvo pastebėti ir įvertinti. Kaip sakė Vilniaus licėjaus mokinys Jonas Černeckis, toks apdovanojimas jam yra paskata ir toliau siekti užsibrėžtų tikslų: „Šis apdovanojimas man ypatingas dėl dviejų priežasčių – labai džiugu, kad man svarbūs darbai atrodo prasmingi ir kitiems, be to, tai ir savotiškas įpareigojimas tęsti pradėtus darbus“.

Už akademinius pasiekimus tiksliųjų mokslų srityje apdovanotas Vilniaus licėjaus mokinys Jonas Pukšta, už akademinius pasiekimus filologijos srityje – Karolina Slotvinska iš Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinės mokyklos. Mažojo Šv. Kristoforo žymuo už šokio meno pasiekimus ir Vilniaus miesto garsinimą – Karol Michal Tomecki, taip pat iš Vladislavo Sirokomlės vidurinės mokyklos.
Už muzikos pasiekimus ir Vilniaus miesto garsinimą Mažasis Kristoforas įteiktas M. K. Čiurlionio menų mokyklos ugdytinei Giedrai Julijai Tutkutei, už akademinius pasiekimus istorijos srityje – Vilniaus licėjaus mokinei Vilmai Vaskelaitei, už humanitarinius pasiekimus – Gretai Vislockytei iš Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos.
Jaunuosius talentus sveikino Apdovanojimo Mažojo Šv. Kristoforo žymeniu komiteto nariai – Vilniaus mero patarėjas Albertas Lakštauskas, profesorius Domas Kaunas, Vilniaus Tarybos narys Darius Kuolys, lenktynininkas Benediktas Vanagas, Vilniaus mokyklų vadovai, mokytojai bei kiti garbūs svečiai. Laureatus pasveikino ir Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius, Lietuvos mokslų akademijos prezidentas profesorius Valdemaras Razumas.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt