Postūmis savivaldybės inicijuotame ikiteisminiame tyrime – P. Vileišio progimnazijos direktorė nušalinta

Savivaldybė sveikina Vilniaus miesto apylinkės teismo vakar priimtą sprendimą – 1 mėnesiui nušalinti Petro Vileišio progimnazijos direktorę, kuri įtariama turto pasisavinimu savivaldybės inicijuotame ikiteisminiame tyrime. Atlikusi vidaus auditą Petro Vileišio progimnazijoje, sostinės savivaldybė ėmėsi skubių veiksmų – nedelsdama kreipėsi į teisėsaugą dėl vadovės direktorės Danutės Kazakevičienės galimai padarytos nusikalstamos veikos ir siekė kuo skubiau nušalinti vadovę nuo pareigų.

Savivaldybė dabar galės užbaigti drausmės pažeidimo tyrimą (dėl 36 pažeidimų) jau kitą savaitę, o sprendimą dėl P. Vileišio progimnazijos direktorės atleidimo priims balandžio 5 d. susirinksianti Taryba.

Primename, kad savivaldybė, atlikusi progimnazijos veiklos organizavimo vertinimą, aptiko pažeidimų mokyklos finansų, viešųjų pirkimų ir turto valdymo srityse. Po šių išvadų savivaldybė atlieka tarnybinį patikrinimą dėl Danutės Kazakevičienės ir kitų progimnazijos darbuotojų atsakomybės. Atlikus išsamų auditą Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje, paaiškėjo, kad iš mokyklos įsteigto labdaros ir paramos fondo buvo padaryta lėšų pervedimų į mokyklos direktorės sąskaitą banke. Savivaldybė dar gruodžio viduryje kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama ištirti galimą turto pasisavinimo atvejį vienoje mokyklų – įvertinti Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos vadovės veiksmus.

Progimnazijos direktorė Danutė Kazakevičienė vidaus auditorei negalėjo paaiškinti, kokiu pagrindu iš fondo sąskaitos į Danutės Kazakevičienės asmeninę sąskaitą 2015 m. pervesta 5 140 Eur, o 2016 m. I pusmetį – 750 Eur. Audito metu nustatyta, kad 9 503,12 Eur už mokyklos patalpų nuomą buvo pervesti ne į fondą, o į progimnazijos vardu atidarytą sąskaitą (kuri skirta paramai), nors jie tiesiogiai turėjo būti pervedami į Centralizuotos buhalterijos sąskaitą.

Audito metu nustatyti atvejai, kai už mokyklos lėšas įsigytos prekės nerastos mokyklos patalpose arba jos nebuvo būtinos progimnazijos vykdomai veiklai užtikrinti. Taip pat nustatyti turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo neatitikimai.

Nustatyta nemažai pažeidimų ir vykdant progimnazijos viešuosius pirkimus. Mokykla dalį lėšų naudojo neracionaliai, o finansinė veikla buvo vykdoma neskaidriai. Progimnazijos direktorė neužtikrino racionalaus, ekonomiško ir efektyvaus lėšų bei turto naudojimo, veiksmingos vidaus kontrolės bei jos veikimo. Vidaus audito metu nustatyti neatitikimai apskaitos organizavimo, dokumentų ir informacijos teikimo BĮ BĮBA ir lėšų panaudojimo srityse.

Dėl Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos direktorės Danutės Kazakevičienės veiklos savivaldybė šiemet yra gavusi daugybę tėvų, pedagogų, profesinės sąjungos atstovų skundų – ir dėl netinkamo vadovavimo, ir daromų įvairių pažeidimų. Reaguodama, savivaldybė dar rugsėjo mėnesį atliko kelis Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos direktorės Danutės Kazakevičienės veiklos ir drausmės pažeidimo tyrimus, auditą.

Mokyklos direktorė tuo tarpu nuo pat sausio 6 d. teigė serganti. Savivaldybė artimiausiu metu kreipsis į LR sveikatos apsaugos ministeriją ir LR socialinės apsaugos ir darbo ministeriją – dėl įstaigų vadovų, kurių atžvilgiu yra atliekami darbo drausmės pažeidimo tyrimai, galimo piktnaudžiavimo nedarbingumo pažymėjimais.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt