Nauji vėjai išjudino sostinę – atidarytas 22-asis „Kino pavasaris“

Didžiausias Lietuvoje kino festivalis iškilminga ceremonija pradėjo dviejų savaičių kino šventę penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Atidaryme sostinės Filharmonijoje pasirodė ir ką tik Lietuvos atstovais „Eurovizijoje“ Kijeve tapusi grupė „Fusedmarc“. Kino mylėtojus jau su 22-uoju Vilniaus kino festivaliu „Kino pavasaris“ pasveikino sostinės meras Remigijus Šimašius.

„Kasmet atrodo, kad štai šių metų festivalis jau yra pats geriausias. Palietęs jautriausias temas, atskleidęs didžiausią meistriškumą, labiausiai nustebinęs ir įtraukęs, sukrėtęs, sujaudinęs ir privertęs susimąstyti. Tačiau kasmet festivalis ir vėl pranoksta visų lūkesčius, ir vėl būna pats geriausias. Kai esi geriausias labai sunku būti dar geresniu, nuolat tobulėti ir neprarasti pagreičio. Džiaugiuosi, kad „Kino pavasaris“ nesustoja tobulėti, o priima naujus iššūkius. Ačiū festivalio rengėjams, savanoriams ir rėmėjams už viso miesto šventę!“ – dėkojo miesto meras.


Vilniaus miesto savivaldybė yra festivalio partnerė, tradiciškai įsteigusi piniginius prizus konkursinių festivalio programų nugalėtojams.

„Nauji vėjai!“ – skelbia šių metų „Kino pavasario“ šūkis. Lai jie jums atpučia metų, o gal ir gyvenimo filmą. Festivalis šiemet atnešė daug naujų veidų, jaunų kūrėjų – tai veržli ambicinga kūrybinga karta. Linkiu, kad bendraujant su festivalio kinų herojais jūsų širdis užpildytų šiluma, meile ir šviesa“, – beveik 700 susirinkusiųjų svečių sveikino festivalio direktorė Vida Ramaškienė.


Renginyje pristatyti „Kino pavasario“ savanoriai, kurių šiemet bus apie 300, taip pat geriausio metų Lietuvos kino aktorės ir aktoriaus nominantai, bei tradicinėmis tapusios konkursinės programos: „Nauja Europa – nauji vardai“, „Baltijos žvilgsnis“ ir „Trumpas konkursas“.

„Kino pavasaris“ į savo ceremoniją tradiciškai surinko originalius gyvos muzikos atlikėjus: čia pasirodė grupės „The Roop“, „Netikėti svečiai“, Justas Kulikauskas, savo pasirodymu festivalį pasveikino ir Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos nugalėtojai „Fusedmarc“.


Šiemet „Kino pavasaryje“ žiūrovų laukia daugiau kaip 240 tarptautinių filmų iš 70-ies šalių. Festivalyje bus net 16 lietuviškų premjerų, tarp kurių žiūrovai išvys naujus Audriaus Stonio, Linos Lužytės filmus, Andriaus Blaževičiaus, Karolio Kaupinio, Tomo Ramaunausko debiutus.

Tarp festivalio filmų yra ir „Oskarą“ už geriausią metų filmą gavusi „Mėnesiena“, festivalį atidariusia kontraversiška prancūzų drama „Ji“, slovėnų grupės „Laibach“ dokumentinis miuziklas iš jų koncerto Šiaurės Korėjoje „Išsilaisvinimo diena“, taip pat kultinių režisierių Davido Lyncho ir Abbaso Kiarostami filmų retrospektyvos. Pagerbiant anapilin išėjusį režisierių, atidarymo ceremonijos žiūrovams buvo parodytas jo paskutinis trumpametražis filmas „Sugrąžink mane namo“ („Take Me Home“).

„Kino pavasario“ seansai vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje iki pat balandžio 6-osios.

2017 m. festivalio filmų programa:

Apie festivalį:
22-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2017 m. kovo 23-balandžio 6 dienomis. Šių metų festivalio šūkis – „Nauji vėjai“. „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs 113 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyta 130 pilnametražių ir 70 trumpametražių filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių.