Sostinėje steigiamas pirmasis centras emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams

Jau gegužės mėnesį Vilniuje duris atvers pirmasis intensyvios terapijos (korekcijos) centras emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams. Centras bus steigiamas remiantis pažangia Vokietijos ir Norvegijos vaikų terapijos centrų patirtimi, jame besigydantys vaikai greičiau sugrįš į sveiką psichologinę būklę po traumų šeimoje ar netinkamo ugdymo.

„Džiaugiuosi, kad intensyviai judame į priekį išformuodami Vilniaus vaikų globos namus ir kurdami reikalingas paslaugas likimo nuskriaustiems vaikams. Šis specializuotas centras padės vaikams spręsti jų emocines problemas ne vaistais, kaip, deja, buvo įprasta daryti iki šiol, o teikiant kompleksinę pagalbą – sudarant kiekvienam vaikui individualias programas pagal jo poreikius, nuolat konsultuojant psichologams ir psichiatrams“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šiandien Vilniaus taryba pritarė ne konkurso būdu už 1 Eur metinį mokestį VšĮ „Vilniaus SOS vaikų kaimui“ išnuomoti savivaldybei priklausantį pastatą Svajonių g. Čia ir įsikurs vaikams į visavertį gyvenimą padedantis sugrįžti terapijos centras. Centre bus teikiamos kvalifikuotos psichiatrų, psichologų, specialiųjų pedagogų ir kitų reikalingų specialistų paslaugos. Šio naujo centro tikslas – grąžinti vaiką į jo natūralią socialinę aplinką. Vaikai bus reabilituojami per patirtį, o ne medikamentais, kurie tik slopina emocijas, bet nemoko jų valdyti.

Vilniuje iki šiol dar nebuvo specializuoto centro emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams, kuris kurtų saugią aplinką bei padėtų spręsti iškylančias problemas. Centre vienu metu galės būti teikiamos paslaugos 6 vaikams nuo 6 iki 12 metų. Kiekvienam vaikui bus taikomi skirtingi metodai atsižvelgiant į jo patirtis.

Centro steigėjai – organizacija „Vilniaus SOS vaikų kaimas“ – stažavosi Miuncheno universitetinės ligoninės Pediatriniame intensyvios psichoterapinės pagalbos ankstyvųjų prieraišumo sutrikimų turintiems ar traumų patyrusiems vaikams padalinyje. Centras bus steigiamas remiantis pažangia Vokietijos ir Norvegijos socialinių partnerių patirtimi sprendžiant emocijų ir elgesio sutrikimų turinčių vaikų problemas.
Reabilitacijos centro paslaugoms savivaldybė skirs 112,4 tūkst. Eur iš Vilniaus biudžeto.

Pastatas ne konkurso būdu už 1 Eur per metus bus nuomojamas penkeriems metams.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt