Įpusėjo pavasarinis gatvių valymas – Vilnius atsikratė 6 tūkst. tonų susikaupusio smėlio

Prieš mėnesį pradėjus pavasarinį gatvių valymą, Vilniuje jau surinkta 5,6 tūkst. tonų po žiemos sezono sostinės gatvėse susikaupusio smėlio, druskos ir kitų nešvarumų. Per mėnesį nuvalyta apie 450 tūkst. kv. m gatvių. Iki balandžio vidurio bus išvalyta 3 mln. kv. m. teritorija. Po žiemos paprastai nuo gatvių surenkama apie 9 tūkst. tonų susikaupusio smėlio.

Sostinės gatves nuo nešvarumų valo 14 specialių vakuuminių mašinų. Iki balandžio vidurio vakuuminiu būdu bus išvalytos ir likusios Vilniaus gatvės, iš viso – daugiau kaip 500. Kad gatvės būtų švariai išvalytos, jos paprastai valomos net 4-5 kartus.

Miestą tvarkančios įmonės pirmiausiai išvalo magistralines gatves ir gatves, kuriomis vyksta tranzitinis ir viešojo transporto eismas. Darbai atliekami nakties metu ir ne piko valandomis dieną, kad mieste nesusidarytų automobilių spūstys ir vairuotojai nepatirtų nepatogumų.

Drėkinimo būdu gatvės pradedamos valyti vėliau, atėjus karštam vasaros sezonui. Tuomet reprezentacinės miesto gatvės, kurių plotas siekia apie 95 tūkst. kv. metrų, yra valomos drėkinant 4-5 kartus per mėnesį.

Gatvių priežiūrai savivaldybė šįmet ketina įsigyti dar 10 naujų ekologiškų modernių miesto gatvių priežiūros ir valymo mašinų, kurios leis gerokai sumažinti oro taršą. 7 jų bus sukomplektuotos ir pritaikytos šluoti dangas, 4 turės papildomą įrangą ir sniegui valyti, barstyti druskų mišinius, todėl galės dirbti įvairiu metų laiku. 3 mašinos bus sukomplektuotos lietaus nuotekų kanalizavimo šuliniams ir šulinėliams valyti, kad ant gatvių dangų nesikauptų nuotekų sąnašos.

Atsakingos miesto tvarkančios įmonės – UAB „Mano aplinka“, UAB „Stebulė“, UAB „Grinda“. Pranešti apie nenuvalytas gatves galite Rasai Ražanskienei tel. 211 2135, el. p. [email protected]

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]