Projektuotojai gilino savo žinias apie dviračių infrastruktūrą su ekspertais iš Olandijos

Olandų dviračių ambasados (angl. Dutch Cycling Embassy) eskpertai dalinosi savo žiniomis apie dviračiams skirtos miesto infrastruktūros projektavimą su daugiau nei 50 Lietuvos savivaldybėse bei įmonėse dirbančių projektuotojų, eismo planuotojų bei su miesto plėtra dirbančių specialistų. Nyderlandų Karalystės ambasados kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, SĮ “Susisiekimo paslaugos” bei Olandų dviračių ambasada organizuojamo praktinio seminaro tikslas – pasidalinti geraja patirtimi, kaip projektuoti ir organizuoti saugų ir bekonfliktį dviračių eismą miestuose, suteikti žinių apie projektavimo principus ir įžvalgų apie esamos situacijos gerinimą.


Ekspertų Rubeno Loenderslooto bei Baso Hendrikseno teigimu, Lietuvoje yra daugybė palankių galimybių susisiekimui dviračiais – gatvės daugeliu atvejų yra palyginti plačios, o atstumai nemažai daliai gyventojų – netolimi kelionės atstumai. Svarbiausia – pasinaudojus gerais pavyzdžiais sukurti savo sąlygoms tinkamus standartus bei juos įgyvendinti sukuriant saugią ir patogią dviratininkams aplinką.


Seminare buvo nagrinėjami gatvių dizaino sprendiniai, dviračių takų projektavimo principai, pėsčiųjų eismo saugumo klausimai, buvo diskutuojama ar esamas teisinis ir techninis reguliavimas Lietuvoje yra pakankamas ar jame trūksta lankstumo. Renginyje specialistai nagrinėjo iššūkius, su kuriais susiduriama projektuojant dviračių infrastruktūrą – siauras urbanizuotų teritorijų erdves, sankryžas ir jų saugumą, konfliktines situacijas, kurias gali sukurti netinkamai suprojektuota infrastruktūra.

Olandų dviračių ambasada – tai skėtinė organizacija, vienijanti ekspertus iš nevyriausybinių bei privačių organizacijų Nyderlanduose, kuri siekia pristatyti judėjimą dviračiu kaip modernų, efektyvų bei tvarų susisiekimo būdą.

Vilniaus savivaldybė glaudžiai bendradarbiauja su Nyderlandų Karalystės ambasada, padedančia su ekspertinėmis įžvalgomis siekiant darnesnio judumo mieste. Atstovaudama šalį su daugiausia dviračiu besinaudojančių žmonių, Nyderlandų Karalystės ambasada prisideda prie idėjų bei ekspertinių žinių plėtros apie dviračių ir jų infrastruktūrą.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt