Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Vilniaus meras: Joachimo Lelevelio mokykla taps ilgąja gimnazija

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, vicemeras Valdas Benkunskas susitiko su Vilniaus Joachimo Lelevelio vidurinės mokyklos tarybos atstovais, mokyklos vadovybe ir mokytojais.

Susitikime aptartas pernai sėkmingai įvykęs vidurinės mokyklos perkėlimas į naujas, moderniausias Vilniuje, už ES lėšas suremontuotas, daugiau kaip 2 mln. Eur kainavusias patalpas Minties gatvėje.

Meras susitikime pažymėjo, kad šių metų vasario 20 dieną priimtas Vyriausiojo administracinio teismo sprendimas dėl mokyklos reorganizacijos iš esmės buvo pripažintas tinkamu, teismas pasisakė tik dėl kelių teisinių aspektų, kurie byloje nelaikytini esminiais ir juo labiau nesuteikia pagrindo atšaukti pernai liepą priimtą sprendimą dėl mokyklos perkėlimo iš Antakalnio gatvės į Minties gatvę.

Mokyklos taryba susitikimo su meru išvakarėse išplatintame pareiškime teigia nenorintys, kad „mokyklos vaikai patirtų eilinį kraustymąsi“, todėl tvirtai pareiškė norintys likti naujose patalpose Minties g., kur šiuo metu ieškoma galimybių pastatyti priestatą su sale mokyklos bendruomenės renginiams. Mokyklos taryba savo pareiškime taip pat atsiribojo nuo mokyklos „globėjais“ apsiskelbusios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos politikų.

Mokyklos tarybos pareiškimo tekstą galite skaityti čia:


Susitikime mokyklos tarybos atstovai teiravosi mero, ar mokyklai bus suteiktas ilgosios gimnazijos statusas. Meras susitikimo metu parodė artimiausio, balandžio 5 dienos tarybos posėdžio darbotvarkę, kur šis klausimas jau įrašytas.

Spręsdami papildomų lenkiškų ir rusiškų klasių Antakalnyje klausimą, meras ir vicemeras pabrėžė, kad jau yra ieškoma galimybių tokias pradines klases įkurti Antakalnio rajone esančiose ar planuojamose atidaryti mokyklose. Apie konkrečius sprendimus šiuo klausimu bendruomenė bus informuota atskirai.