Konkurse „Hacker Games Pro“ sukurta programėlė džiugins vairuotojus

Savaitgalį technologijų parke „Vilnius Tech Park“ vyko pirmasis kūrybinių dirbtuvių „Hacker Games Pro“ ciklo renginys, kurio metu programuotojai, dizaineriai ir kitų sričių specialistai kūrė technologijų produktus. Tarp sukurtų projektų buvo elektrinių automobilių krovimo stotelių užsakymo programėlė, registracijos į vaikų darželį prognozės sistema ir elektroninė eismo įvykių deklaravimo platforma.

Pirmasis „Hacker Games Pro“ renginys buvo skirtas atvirų duomenų technologijoms. Specialiai konkursui nuasmenintus duomenis paruošė Vilniaus m. savivaldybė, Registrų centras, kreditų biuras „Creditinfo“ ir „Sodra“. Komandų užduotis – per 48 valandas sukurti savo verslo idėjos prototipą ir jį pristatyti komisijai.

Lietuvoje kūrybinės dirbtuvės, kitaip vadinamos hakatonais (angl. Hackathon), vyksta nuo 2013 metų. Tačiau, pasak renginio organizatorių, „Hacker Games Pro“ orientuotas ne tik į dalyvių kūrybiškumo lavinimą; pagrindinė naujojo kūrybinių dirbtuvių ciklo užduotis – ilgalaikio bendradarbiavimo tarp startuolių, didžiųjų bendrovių ir viešojo sektoriaus organizacijų skatinimas.


„Hakatonuose įprastai dalyvauja technologijų entuziastai, siekiantys savo idėjas paversti verslu. Deja, konkursui pasibaigus net ir geriausios idėjos dažnai apleidžiamos dėl žinių, patirties ar išteklių trūkumo. Organizuodami „Hacker Games Pro“ siekiame atkreipti didžiųjų įmonių ir viešojo sektoriaus dėmesį į technologijų teikiamas galimybes įvairiose srityse ir paskatinti tapti naujų verslo idėjų kūrimo dalimi,“ – komentavo projektą organizuojančio „Vilnius Tech Park“ vykdantysis direktorius Darius Žakaitis.

Dalyviai turėjo galimybę vystyti savo verslo idėjas arba sudaryti mišrias komandas su projekto partnerių – Registrų centro, „Creditinfo“ ir „Alna“ specialistais. Komandas konsultavo startuolių ekosistemos profesionalai, investuotojai, su duomenimis dirbančių įmonių specialistai.

Konkurso pabaigoje pristatytos idėjos pasižymėjo orientacija į aktualias Vilniaus miesto problemas. Pavyzdžiui, vienas iš projektų – interneto svetainė „Queue: Kindergarten Chances“, leidžia ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvams apskaičiuoti galimybes patekti į Vilniaus darželius. Pasak idėją pristačiusios komandos, kasmet užregistruojamų vaikų skaičius gerokai viršija realų vietų darželiuose įskaičių, todėl gyventojai susiduria su nežinomybe, ar pasiseks patekti į bent vieną iš pasirinktų ugdymo įstaigų. Programėlė padėtų tėvams iš anksto įvertinti patekimo į pasirinktus darželius galimybes ir imtis reikalingų veiksmų: samdyti auklę, rinktis privačią ugdymo įstaigą ar tiesiog registruotis į mažiau populiarų, nors ir toliau nuo namų esantį miesto darželį.

Programėlės algoritmas sukurtas naudojantis Vilniaus m. savivaldybės viešai skelbiamais duomenimis ir adaptuojant tokius oficialiai naudojamus kriterijus kaip vaikų skaičius šeimoje ir pajamos. Pasak kūrėjų, šie kriterijai sistemai leidžia sugeneruoti itin tikslias prognozes.

Dar viena vilniečiams aktuali verslo idėja – programėlė „Powah”, skirta elektrinių automobilių savininkams. Pasak idėjos autoriaus Roko Danusevičiaus, Lietuvoje registruoti daugiau nei 1000 e. automobilių, o viešai prieinamų stotelių Vilniuje – vos kelios. Be to, pasirinkęs vieną iš viešų krovimo stotelių, vairuotojas negali būti tikras, ar atvažiavus stotelė bus laisva. Jis įsitikinęs, jog augant e. automobilių skaičiui šalyje, plėsis ir krovimo stotelių infrastrukūra, todėl jų paieškos įrankis bus reikalingas. Planuojama, jog programėlė „Powah“ leis ne tik matyti visas viešai prieinamas stoteles, bet ir iš anksto užsakyti krovimo laiką, o ateityje – mokėti už krovimą. Šiuo įrankiu taip pat galės naudotis individualūs asmenys, kurie turi asmenines stoteles ir jas nori nuomoti kitiems vairuotojams.


Visgi geriausia pripažinta komanda – „#Atsitiko“, sukūrusi elektroninę eismo įvykių deklaravimo platformą. Komandą sudarė „Alna Software“ specialistai kartu su kitais renginio dalyviais. Programėlė leidžia greitai ir lengvai pateikti informaciją apie auto įvykį: aplinkybes, tikslią įvykio vietą, žalą automobiliui. Vartotojui suvedus informaciją apie auto įvykį programėlėje, ji automatiškai perduodama draudimo bendrovėms. Be to, programėlėje integruota pagalbos paieškos funkcija, padedanti rasti šalia esantį autoservisą, pagalbos kelyje paslaugą, taksi ir net psichologą konsultacijai.

Komanda pelnė pagrindinį prizą – 3 mėnesių narystę technologijų parke „Vilnius Tech Park“ ir galimybę tęsti savo verslo idėjos vystymą padedant ekspertams. Laikotarpio pabaigoje pasiekus išsikeltus tikslus, akseleratorius „StartupHighway“ suteiks pirminę investiciją.

„Hacker Games Pro“ konkursą organizavo „Vilnius Tech Park“ kartu su „Startup Lithuania“. Prie renginio savo duomenimis, įranga ir patirtimi prisidėjo Vilniaus m. savivaldybė, Registrų centras, kreditų biuras „Creditinfo“, „Scorify“, „Sodra“ ir „Alna Software“. Šiemet planuojama surengti dar bent keturis startuolius, inovacijų entuziastus ir didžiąsias bendroves vienijančius hakatonus, orientuotus į skirtingų sektorių inovacijas.

Daugiau informacijos:
Agnė Jakimavičiūtė
Komunikacijos koordinatorė | Vilnius Tech Park
agne@vilniustechpark.com
+370 629 15706