Taryba ketina atsisakyti popierinių dokumentų

Šiandien Taryba iškėlė klausimą dėl modernesnės veiklos – svarsto atsisakyti popierinių dokumentų ir visus Tarybos dokumentus rengti, pateikti ir pasirašyti elektroniniu būdu. Taip bus užtikrintas sklandesnis, skaidresnis ir greitesnis dokumentų rengimas, kuris leis sutaupyti ir savivaldybės biudžeto lėšų.

Vieno Tarybos posėdžio metu vien dokumentų archyvavimui sostinės savivaldybė atspausdindavo apie 800 puslapių įvairių Tarybos sprendimų projektų, o per visus metus – daugiau kaip 20 tūkst. puslapių. Atsisakiusi popierinių dokumentų, sostinės savivaldybė per metus išsaugotų beveik tris medžius, kurių prireiktų tokiam popieriaus kiekiui pagaminti.

„Svarstoma, kad visi savivaldybės Tarybos sprendimų projektai, mero potvarkiai būtų rengiami ir derinami elektroniniu būdu bei pasirašomi elektroniniu parašu. Tarybos reglamento pakeitimai užtikrins ir skaidrų dokumentų rengimą – savivaldybės administracijos darbuotojai bei Tarybos nariai elektroninėje sistemoje galės matyti visus dokumentų pakeitimus bei asmenis, kurie juos atliko“, – sako Tarybos sekretorius Simonas Girdzijauskas.

Vilniaus savivaldybė sparčiausiai Lietuvoje vykdo teikiamų paslaugų modernizavimą – mažina biurokratiją, didina elektroninių paslaugų kiekį, atveria duomenis vilniečiams. Iš 252 įvairių savivaldybės teikiamų paslaugų 107-ias galima atlikti ar užsisakyti internetu. Pernai Vilniaus savivaldybė buvo pripažinta geriausiai Lietuvoje valdanti e. duomenis, be to, pirmoji Lietuvoje iš savivaldybių įdiegė elektroninę aukcionų sistemą.

Galutinis sprendimas dėl popierinių dokumentų atsisakymo bus priimtas kitame Tarybos posėdyje balandžio 26 d.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt