Darželio turtą grobsčiusi sostinės darželio „Drevinukas“ vadovė atsidurs teisėsaugos akiratyje

Sostinės savivaldybė lopšelyje-darželyje „Drevinukas“ aptiko šimtų kilogramų maisto produktų trūkumą. Dėl galimo grobstymo Vilniaus savivaldybė iškart kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl vadovės ir dar dviejų darbuotojų galimų vagysčių.

Atlikus lopšelio-darželio „Drevinukas“ maisto produktų inventorizaciją bei patikrinus maisto sandėlį, rasta itin didelių neatitikimų – trūko net 800 kg mėsos, 2 400 vnt. kiaušinių, 175 kg cukraus, 57 kg sviesto. Taip pat rasta kitų pažeidimų, išrašant ir sumuojant maisto produktus.

„Sunku suprasti, kam iš viso darželiui reikalingas toks kiekis mėsos ir kitų produktų atsargų. Kiekvienas darželis gali užsisakyti šviežių maisto produktų kelis kartus per savaitę ir nėra jokio poreikio sandėliuoti. Situacija – skandalinga. Kadangi įstaigos administracija nesugebėjo atsakyti, kur dingo visi šie produktai, prašome teisėsaugos padėti tai išsiaiškinti“, – sako Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Šiuo metu darželio vadovė iki balandžio 19 d. turi nedarbingumo pažymėjimą. Sostinės savivaldybė lauks išvadų dėl galimai atliktų nusikalstamų veikų iš Prokuratūros ir spręs klausimą dėl darbuotojų atleidimo.

Sostinės savivaldybė jau ne pirmą kartą susiduria su atvejais, kai darbuotojai piktnaudžiauja nedarbingumo pažymėjimais, tad šiuo klausimu ir galimų problemos sprendimo būdų jau kreipėsi į Sveikatos apsaugos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas.

Nuotraukos – fotografo Sauliaus Žiūros.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt