Svarbi informacija
Sostinės Vaiko teisių apsaugos darbuotojai dirbs ir naktimis
Vilniuje – dar daugiau dėmesio vaikų saugumui ir darbui su socialinės rizikos šeimomis. Žymiai intensyviau dirbama su rizikos grupėse esančiomis šeimomis, jose lankomasi ir nedarbo metu, šįmet pradėjo veikti net keturios Globėjų tarnybos, o per šiuos metus numatyta parengti net iki 160 įtėvių ir globėjų. Jau nuo gegužės mėnesio sostinės Vaiko teisių apsaugos skyriuje dirbs 6 darbuotojai, kurie talkins Policijos pareigūnams vykstant į iškvietimus dėl smurto artimoje aplinkoje.
„Skyriuje dirbs 6 nauji darbuotojai, kurie gavę Policijos pranešimą dėl smurto artimoje aplinkoje atvyks į įvykio vietą ir spręs klausimą dėl nepilnamečių vaikų tolimesnės priežiūros. Iki šiol Policijai neretai iškildavo sunkumų, nes jie tiesiog neturi tiek patirties ir žinių, kaip reikia elgtis su į pavojų šeimoje pakliuvusiais vaikais“, – sako Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Juškevičienė.
Po pastaraisiais metais pagarsėjusių vaikų nepriežiūros ir smurto atvejų šalyje, visuomenė tapo daug aktyvesnė – sostinės Vaiko teisių apsaugos skyrius gauna kelis kartus daugiau pranešimų apie netinkamą elgesį su vaikais. Per 2016 m. iš tokių šeimų į Krizių centrą, artimųjų priežiūrai ar profesionaliems globėjams perduotas 231 vaikas, per 2015 – 208 vaikai.
Dažniausiai Vilniuje pavojingas situacijas šeimoje pastebi bei vaikų saugumu pasirūpina patys savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai – praėjusiais metais skyriaus darbuotojai iš pavojingų sąlygų išgelbėjo 114 vaikų, Policija tuo pačiu laikotarpiu – 65 vaikus.
„Paėmę vaiką iš jam nesaugios aplinkos visuomet pirmiausiai ieškome artimųjų, kurie galėtų pasirūpinti vaiku. Vilniaus mieste dirbantys socialiniai darbuotojai, pradėję darbą su šeima, surenka informaciją apie šeimos artimuosius, giminaičius, vaikui artimus asmenis, kurie, esant krizei šeimoje, galėtų nedelsiant pasirūpinti vaiku. Jeigu apie vaikui artimus žmones duomenų neturime – vaikai laikinai saugiai apgyvendinami Vilniaus miesto Krizių centre arba perduodami profesionaliems globėjams“, – sako L. Juškevičienė.
Vien per šių metų pirmus tris mėnesius Vilniuje iš gyvybei ir sveikatai pavojingų sąlygų paimti 88 vaikai. Iš 88 vaikų 29 perduoti priežiūrai artimiesiems giminaičiams, socialiniams globėjams, kiti – į Krizių centrą.
Šiuo metu Vilniuje yra parengta 11 profesionalių socialinių globėjų, kurie vaiką pasiruošę priimti bet kuriuo metu. Sostinėje atsiranda vis daugiau įtėvių bei globėjų – per 2015 m. jų buvo 83, o nuo 2016 iki dabar net dvigubai daugiau – 188. Per šiuos metus jų planuojame parengti net iki 160.
Vilniuje nuo š. m. kovo mėn. pradėjo veikti keturios Globėjų tarnybos, kurios teikia socialines, psichologines paslaugas vaikų globėjams, įtėviams, taip pat ruošia būsimus globėjus, įtėvius ir plačiau viešina informaciją apie įvaikinimą, vaikų globą. Pernai Vilniuje veikė viena tokia tarnyba.
Vilnius pirmasis Lietuvoje dar 2015 m. ėmėsi vaikų globos pertvarkos – kuria vaikams artimą šeimai aplinką ir skatina įsivaikinimą. Sotinėje šiuo metu yra 400 be tėvų globos likusių vaikų, iš kurių 213 gyvena bendruomeniniuose namuose, o ne institucinėse globos įstaigose.
Mieli vilniečiai, kviečiame Jus prisidėti prie vaikų gerovės – tapti globėjais/įtėviais. Daugiau informacijos rasite www.vilnius.lt skiltyje „Vaiko teisių apsauga“.
Taip pat kviečiame prisijungti prie Vaiko teisių apsaugos skyriaus komandos.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt
Taip pat skaitykite:
Nuo žiedadulkių kenčiantiems vilniečiams – oro kokybės ir žiedadulkių koncentracijos žemėlapis
Esate alergiškas žiedadulkėms ir pavasario kasmet laukiate su nerimu, dairotės į medžius, ar dar nesprogsta jų pumpurai ir ar ne laikas jau gerti antialerginius vaistus? Dažnai nosis jau užsikimšusi ir varva, o jūs svarstote, ar kažkur peršalote, ar eilinį kartą pavėlavote... ❯❯❯
2022-05-11
Dveji metai su pandemija: Vilniuje iššūkiai paversti teigiamais pokyčiais
Lietuvoje paskelbus ekstremaliosios padėties dėl COVID-19 pandemijos pabaigą - gera proga įvertinti patirtis. Daugiau nei dvejus metus siautėjęs koronavirusas Vilniaus mieste, kaip ir visur pasaulyje, sukėlė dar nematytų iššūkių, tačiau daugelį jų sostinei pavyko paversti... ❯❯❯
2022-05-04
Nuo gegužės 1 d. keičiamas COVID-19 infekcijos valdymas
Nuo gegužės 1 d. šalyje atšaukus ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 ligos, keičiama COVID-19 ligos valdymo strategija. Testavimas dėl COVID-19 ir vakcinacija bus vykdomi šalies gydymo įstaigose, nebelieka mobiliųjų punktų, tyrimai bus atliekami tik simptomus jaučiantiems asmenims... ❯❯❯
2022-04-29
Biurai sostinėje pritaikyti karo pabėgėlių apgyvendinimui
Iki šiol stovėjusius nenaudojamus beveik 900 kv. m biurus Buivydiškių gatvėje Vilniaus savivaldybė skyrė ukrainiečių apgyvendinimui. Iš viso šiose patalpose galės apsigyventi iki 80 žmonių, šiuo metu jau įsikūrė 15: jauniausiai gyventojai – pusantrų metų, vyriausiai – apie... ❯❯❯
2022-04-29
Sostinėje išdalyti „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimai
Po dvejų metų pertraukos surengtuose „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimuose Vilnius padėkojo 16 savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų – už kilnumą, atsidavimą, išgelbėtas gyvybes ir sveikatą. „Nerimo ir baimės pandeminiu laikotarpiu kai kuriems iš... ❯❯❯
2022-04-28
Testavimas nuo COVID-19 keliasi į poliklinikas
Slūgstant sergamumui COVID-19 ir mažėjant besitestuojančių srautams Vilniaus mobiliajame punkte V. Gerulaičio g. 1, jame mažinamas testavimo vietų skaičius, o nuo balandžio 19 dienos vilniečiai testuotis galės ir 5 miesto poliklinikose. Centro, Antakalnio, Karoliniškių, Šeškinės... ❯❯❯
2022-04-14