Teismas sustabdė viešojo transporto darbuotojų profesinių sąjungų rengtą streiką

Vilniaus miesto apylinkės teismas patenkino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ prašymą iš dalies – atidėjo darbuotojų profesinių sąjungų planuotų įspėjamųjų streikų (balandžio 19, 21, 24 dienomis) terminą trisdešimčiai dienų.

„Vilniaus viešasis transportas“ vadovų nuomone, kelti reikalavimai neteisėti, todėl gindama vilniečių interesus, bendrovė kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą dėl įspėjamojo streiko pripažinimo neteisėtu bei laikinųjų apsaugos priemonių pritaikymo. Teismas atsižvelgė į tai, kad „Vilniaus viešasis transportas“ reikalavimai yra tikėtinai pagrįsti, o profesinės sąjungos, skelbdamos streiką, piktnaudžiauja galima teise, naudoja ją kaip kraštutinio poveikio ir galimą spaudimo priemonę, tuo tarpu patiems darbuotojams nutraukus kovo 15 d. prasidėjusį ir vykusį socialinį dialogą tarp ginčo šalių.

Savivaldybės administracija balandžio 12 d. surengė susitikimą su UAB „Vilniaus viešasis transportas“ profesinių sąjungų atstovais, kurio metu įvardijo vieną pagrindinių siekių – gerinti keleivių vežimo viešuoju transportu paslaugos kokybę mieste, atnaujinant transporto priemonių parką ir kartu didinti bendrovės konkurencingumą keleivių vežimo paslaugų rinkoje. Buvo atkreiptas dėmesys į ženkliai sumažintą savivaldybės skolą bendrovei per pastaruosius dvejus metus, taip pat į pasirašytą viešųjų paslaugų sutartį aštuonerių metų laikotarpiui tarp Savivaldybės ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“.

Susitikimo metu Profesinių sąjungų atstovai pritarė taikiam problemų sprendimui. Savivaldybės administracija kvietė profesinių sąjungų atstovus priimti sprendimą nerengti streiko ir kartu siekti kuo geriau tenkinti viešąjį interesą ir didinti visuomenės pasitikėjimą įmone.

Susitikimo metu Administracija paragino profesines sąjungas visas kylančias problemas spręsti ne viešojo transporto keleivių sąskaita, o bendradarbiaujant ir periodiškai susitinkant. Taip pat sutarta kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą ir Konkurencijos tarybą dėl susitikimo metu išdėstytų darbuotojų profesinių sąjungų reikalavimų įtraukimo į viešųjų pirkimų sąlygas privalomumo.

UAB „Vilniaus viešasis transportas“ veikia 5 profesinės sąjungos, vienijančios 1462 darbuotojų:
UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinė sąjunga, UAB „Vilniaus viešasis transportas“ vieningoji darbuotojų profesinė sąjunga, UAB „Vilniaus viešasis transportas“ nepriklausoma darbuotojų profesinė sąjunga, UAB „Vilniaus viešasis transportas“ naujoji darbuotojų profesinė sąjunga, UAB „Vilniaus viešasis transportas“ troleibusų darbuotojų profesinė sąjunga.

Rasa Norkienė
Komunikacijos vadovė
UAB „Vilniaus viešasis transportas