Simboliškai minimas Smolensko tragedijos aukų atminimas – sodinami vienybės ąžuolai

Daugiatautė ir daugiakultūrė Vilniaus Aleksandro Puškino mokyklos bendruomenė šiandien dalyvavo pilietinėje akcijoje, skirtoje pagerbti Smolensko tragedijos aukų atminimą – pasodino 30 ąžuolų. Tautų bendrystės ąžuolų parką prie savo mokyklos bendruomenė pradėjo sodinti prieš septynerius metus, įamžindama tuomet žuvusio Lietuvos draugo, Lenkijos prezidento Lecho Kačynskio (Lech Kaczynski) ir Lenkijos politinio elito atminimą. Ąžuolas laikomas stiprybės, tvirtumo ir ilgaamžės atminties simboliu, o šio parko puoselėjimas – simbolinis gestas, parodantis gebėjimą susitarti ir susivienyti vardan bendro tikslo ir demokratinės valstybės, kurioje gera gyventi visiems.

„Vilnius – daugiatautis miestas, kuriame draugiškai ir taikiai sugyvena daug tautų. Įvykus skaudžiai tragedijai mūsų kaimynams, draugams, kurie padėjo Lietuvai ir Europai tapti geresnei ir būti demokratiškai, svarbu įamžinti atminimą. Vaikų pasodinti medeliai dar ilgai primins būsimoms kartoms, kad mes puoselėjame draugystę su kaimynais ir turime ne tik mus jungiančią praeitį, bet ir ateitį“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.


Tai ne pirmoji akcija, kurios metu parke sodinami atminimo medeliai, skirti L. Kaczynskiui pagerbti. Prieš septynerius metus (2010 m. gegužės 4 d.) parke buvo pasodinti 96 ąžuolai (tiek medžių, kiek tuomet žuvo per lėktuvo katastrofą žmonių kartu su Lenkijos prezidentu Lechu Kaczynskiu ir delegacija). Parkas buvo įkurtas ir toliau puoselėjamas mokyklos bendruomenės iniciatyva. Šiemet ąžuoliukai sodinami jau ketvirtą kartą, šiuo metu parke auga 88 ąžuolai.


Sodinant ąžuolus dalyvavo ir Užsienio reikalų ministras Linas Antanas Linkevičius, Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje I sekretorius Ponas Remigiusz Trojanek, Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijos ir Vilniaus Gabijos gimnazijos atstovai.