Balandžio 19 d. Vilniuje kauks sirenos – bus patikrinta gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema

Informuojame, kad balandžio 19 d., 11 val. 52 min. sostinėje vyks gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) techninis patikrinimas, kurio metu bus įjungiamos centralizuoto valdymo sirenos taip pat bus aktyvuota trumpųjų perspėjimo pranešimų, perduodamų į gyventojų mobiliuosius telefonus, sistema.

11 val. 55 min. gyventojai apie patikrinimą bus informuojami per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją. Prašome įsijungti radijo imtuvus arba Lietuvos televizijos programą, išklausyti informaciją ir elgtis pagal skelbiamas rekomendacijas.

GPIS patikrinimo metu, kurį vykdys Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus bus perduodami nuo 11 val. 52 min. iki 11 val. 57 min.

Siekiant sudaryti sąlygas gyventojams pasitikrinti, ar teisingai atlikti nustatymai mobiliuose telefonuose trumpųjų perspėjimo pranešimų priėmimui, pranešimai nurodytu laiku bus siunčiami kas minutę (gavus vieną pranešimą, kartojamų pranešimų mobilusis telefonas nepriims). GPIS patikrinimo metu trumpuosius pranešimus į mobiliuosius telefonus gaus tie gyventojai, kurie savo mobiliajame telefone yra aktyvavę šių pranešimų priėmimo funkciją pagal instrukcijas, su kuriomis galima susipažinti internetinėje svetainėje http://www.gpis.vpgt.lt/