Savivaldybė paskelbs 2 baseinų statybos konkursų nugalėtojus tik gavusi spec. tarnybų išvadas

Susipažinusi su Lazdynų ir Fabijoniškių baseinų statybos konkursų pasiūlymais, prieš skelbdama laimėtojus, sostinės savivaldybė, pirmiausiai nusprendė kreiptis į Finansinių nusikaltimų, Specialiųjų tyrimų ir Viešųjų pirkimų tarnybas bei Vilniaus apygardos prokuratūrą.

Siekdama visiško skaidrumo, prieš pasirašydama sutartį su laimėtojais, savivaldybė pirmiausiai minėtų institucijų prašo pateikti informaciją, ar potencialūs konkursų laimėtojai – subjektų grupės – nefigūruoja vienuose ar kituose viešai neskelbtuose tyrimuose, susijusiuose su viešaisiais pirkimais. Tokiu būdu savivaldybė sieks įsitikinti, kad nekils rizika, jog dėl institucijų vykdomų tyrimų abiejų baseinų darbai gali likti neįgyvendinti ar vėluoti.

Savivaldybės viešųjų pirkimų komisijai atrenkant konkursų laimėtojus, tiekėjų kvalifikacija buvo vertinama vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimais bei pirkimo dokumentais, derintais su Tarnyba. Abu konkursai buvo vertinami pagal ekonominį naudingumą, kur svarbiausia buvo – baseinų pastatymo greitis, o ne vien pagal mažiausią kainą. Kainos kriterijus sudarė 85% bendrojo vertinimo balų.

Kol pirkimų procedūros tebevyksta, aiškėja, kad daugiafunkcio sveikatinimo centro Lazdynuose statybos konkurse potencialus laimėtojas – ūkio subjektų grupė, kurią sudaro pagrindinis partneris UAB „Irdaiva“ bei UAB „Axis Power“, UAB „Mitnija“, UAB „HSC Baltic“ ir AB „Montuotojas“. Fabijoniškių mažojo baseino konkurse potencialus laimėtojas – konsorciumas „Statybų kodas“ bei „Irdaiva“.

Vilniaus savivaldybė neskelbs laimėtojų ir nepasirašys rangos darbų sutarčių tol, kol nebus gauti atitinkami atsakymai iš institucijų: STT, FNTT, Prokuratūros bei Viešųjų pirkimų tarnybos.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt